Facebook Google+ Twitter

Francuzi sfałszowali wspomnienia myszy. Sztuczne wspomnienia wpłynęły na zachowanie gryzoni

Myszy są w stanie pamiętać fałszywe wspomnienia. Naukowcy z francuskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych "wszczepili" śpiącym gryzoniom sztuczne wspomnienia. Zostały one utrwalone przez mózg i wpłynęły na ich zachowanie.

https://flic.kr/p/8zs1M8 / Fot. Mark Fowler/CC BY SA 2.0Naukowcy z francuskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych oszukali mózgi myszy umieszczając elektrody w pęczku przyśrodkowym przodomózgowia, by wpłynąć na tzw. układ nagrody, czyli obszar mózgu odpowiedzialny za kontrolę zachowania oraz w strukturze neuronalnej kresomózgowia kontrolującej procesy pamięci i nauki.

Naukowcy sprawdzali zachowanie gryzoni i rejestrowano aktywność neuronalną ich mózgów. Następnie, gdy myszy spały stymulowali odpowiednie obszary mózgów zwierząt. Okazało się, że "wszczepione" wspomnienia, miały wpływ na ich zachowanie.

Czytaj także: Poznaj ogólną teorię względności z Superbohaterem. Magazyn Science opublikował interaktywny komiks


Zastosowanie podobnej technologii u ludzi jest póki co bardzo mało prawdopodobne ze względu na brak stosownych implantów. Naukowcy wierzą jednak, że w przyszłości z pomocą podobnej technologii leczyć będzie można zaburzenia pamięci i niektóre choroby psychiczne - podaje serwis iflscience.com.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wstrząsające!

A jednak kresomózgowie szczura potraktowanego miotłą zapamiętuje w ograniczonym zakresie miotłę i wyciąga z tego prosty wniosek, że w razie tupotu ludzkich nóg trzeba się przyczaić pod starym kartonem.
Ps. Obserwacja dokonana na populacji zdrowego psychicznie szczura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.