Facebook Google+ Twitter

Francuzi sfałszowali wspomnienia myszy. Sztuczne wspomnienia wpłynęły na zachowanie gryzoni

Myszy są w stanie pamiętać fałszywe wspomnienia. Naukowcy z francuskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych "wszczepili" śpiącym gryzoniom sztuczne wspomnienia. Zostały one utrwalone przez mózg i wpłynęły na ich zachowanie.

https://flic.kr/p/8zs1M8 / Fot. Mark Fowler/CC BY SA 2.0Naukowcy z francuskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych oszukali mózgi myszy umieszczając elektrody w pęczku przyśrodkowym przodomózgowia, by wpłynąć na tzw. układ nagrody, czyli obszar mózgu odpowiedzialny za kontrolę zachowania oraz w strukturze neuronalnej kresomózgowia kontrolującej procesy pamięci i nauki.

Naukowcy sprawdzali zachowanie gryzoni i rejestrowano aktywność neuronalną ich mózgów. Następnie, gdy myszy spały stymulowali odpowiednie obszary mózgów zwierząt. Okazało się, że "wszczepione" wspomnienia, miały wpływ na ich zachowanie.

Czytaj także: Poznaj ogólną teorię względności z Superbohaterem. Magazyn Science opublikował interaktywny komiks


Zastosowanie podobnej technologii u ludzi jest póki co bardzo mało prawdopodobne ze względu na brak stosownych implantów. Naukowcy wierzą jednak, że w przyszłości z pomocą podobnej technologii leczyć będzie można zaburzenia pamięci i niektóre choroby psychiczne - podaje serwis iflscience.com.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wstrząsające!

A jednak kresomózgowie szczura potraktowanego miotłą zapamiętuje w ograniczonym zakresie miotłę i wyciąga z tego prosty wniosek, że w razie tupotu ludzkich nóg trzeba się przyczaić pod starym kartonem.
Ps. Obserwacja dokonana na populacji zdrowego psychicznie szczura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.