Facebook Google+ Twitter

Francuzi zbudują w Gdyni łodzie podwodne?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-01 07:44

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że francuski koncern DCNS chce budować w Gdyni łodzie podwodne. Miejscem ich produkcji miałaby być Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni.

Trwające od kilku miesięcy poufne rozmowy między polskimi i francuskimi władzami stanęły jednak w miejscu. Szef MON Bogdan Klich przyznaje w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", że budowa okrętów podwodnych jest konieczna dla polskiej marynarki. Jego zdaniem, dobrze byłoby wykonać ten projekt w Gdyni. Stocznia Marynarki Wojennej niedawno uniknęła bankructwa, ale musi spłacić blisko 100 milionów złotych długu.

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że na razie francuski koncern zbrojeniowy to jedyny poważny inwestor strategiczny, gotowy nie tylko rozpocząć produkcję nowych jednostek w Gdyni, ale także kupić część udziałów w zakładzie. Jednak zdaniem polskich negocjatorów, Paryż stawia wyśrubowane warunki. Francuzi chcą mieć w szczególności gwarancję, że polski rząd kupi określoną liczbę łodzi podwodnych. Przedstawiciele koncernu z kolei tłumaczą, że gdyńska stocznia jest w tak złym stanie, iż kupiliby ją nie po to, aby powiększyć swój potencjał przemysłowy, tylko aby realizować zamówienia polskich władz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.