Facebook Google+ Twitter

Francuzi złapali piracki statek u wschodnich wybrzeży Afryki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-15 22:53

Francuska fregata zajęła na wodach u wschodnich wybrzeży Afryki statek piratów. Zatrzymano jedenastu uzbrojonych mężczyzn.

Informację przekazało francuskie Ministerstwo Obrony. Piraci byli ścigani przez ponad 500 mil morskich, czyli około tysiąc kilometrów.

Wcześniej usiłowali oni napaść i opanować statek handlowy pod banderą Liberii. Atak się nie udał i za statkiem piratów, w ładowniach którego znajdowały się ogromne zapasy paliwa, ruszył okręt francuskiej marynarki wojennej, patrolujący te niebezpieczne wody w ramach misji Unii Europejskiej, mającej chronić szlaki handlowe przed piratami.

Ci ostatni ostrzegli w komunikacie, że mają zamiar zmienić taktykę - do tej pory brali zakładników, których wypuszczali po otrzymaniu okupu. Teraz mają zamiar strzelać i zatapiać statki pod banderą Stanów Zjednoczonych i Francji. Ma to być odwet za zastrzelenie kilku piratów przez amerykańską piechotę morską podczas operacji uwalniania porwanego kapitana amerykańskiego statku handlowego oraz za podobny przypadek w czasie operacji francuskich komandosów, uwalniających cztery osoby załogi z porwanego jachtu.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najpierw piraci polowali... teraz polują na piratów :o)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.