Facebook Google+ Twitter

Frank najtańszy od stycznia, złoty się umacnia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-14 18:27

Po przerwie świątecznej z rynku płyną pozytywne informacje. Frank szwajcarski kosztuje 2,8 zł, czyli najmniej od stycznia, a rezerwy walutowe są najwyższe od dekady. To wpływa na mocniejszego złotego.

Złotemu pomogła także zapowiedź ministra finansów, że Polska w ciągu kilku dniu wystąpi do Międzynarodowego Funduszu Walutowego o przyznanie linii kredytowej. - Rozwiązanie to zwiększa rezerwę walutową naszego kraju o około 30 procent. Dzięki temu nasza gospodarka stanie się bardziej odporna na kryzys i ataki spekulacyjne - zapewnia resort finansów. Ministerstwu uwierzyli inwestorzy, dlatego zaufali złotemu.

Naszej walucie pomogły też dane NBP. - W lutym saldo na rachunku obrotów bieżących Polski było dodatnie i wyniosło 0,53 miliarda euro - stwierdził bank. Oznacza to, że nasze rezerwy walutowe są najwyższe od dekady.

Przewidywania co do sytuacji w kolejnych dniach również są pozytywne, a złoty powinien dalej się umacniać. - Trend ten powinien być w środę kontynuowany - mówi dziennik.pl Grzegorz Ogonek ekonomista ING Banku Śląskiego. - W cień zostały usunięte obawy związane z naszą walutą - dodaje. Według niego, dzięki linii kredytowej z MFW Polska będzie postrzegana jako kraj stabilny.

Źródło: dziennik.pl
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.