Facebook Google+ Twitter

Frankfurt. 100 tys. osób na inauguracji kobiecego mundialu

100 tysięcy osób zebrało się w sobotni wieczór nad Menem, aby obserwować multimedialny pokaz inaugurujący piłkarskie Mistrzostwa Świata Kobiet.

Prezentacja Frankfurtu - miejsca rozgrywania m.in. finału tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet / Fot. Paweł MajchrzakNiesamowite multimedialne show, którego przestrzenią stała się wysoka na 14 metrów scena w kształcie piłki nożnej, trwało około 30 minut, podczas których zgromadzeni podziwiali występy artystyczne, prezentację wszystkich 16 finalistów niemieckiego mundialu oraz niezwykle efektowny pokaz sztucznych ogni.

Prezentacja finalistów mundialu / Fot. Paweł MajchrzakPodobnie jak podczas męskich mistrzostw w 2006 tak i podczas Mistrzostw Świata kobiet wzdłuż Menu organizatorzy stworzyli gigantyczną strefę kibica, gdzie na fanów futbolu (i nie tylko) czeka mnóstwo atrakcji. Przy okazji mistrzostw Frankfurt zamierza ustanowić nowy rekord Guinessa w ilości piłkarek wykonujących rzuty karne. Obecny rekord należy do Singapuru, gdzie z 11 metrów do bramki strzelało 364 kobiet (w odstępach nie większych niż 30 sekund). 29 czerwca rekord ma zostać poprawiony, a organizatorzy już od kilku dni zachęcają dziewczęta i kobiety do udziału w zabawie.

 / Fot. Paweł MajchrzakRozpoczynające się dziś Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet potrwają do 17 lipca. Obrońcami tytułu są gospodynie, które walczą o trzeci tytuł mistrzyń świata z rzędu (poprzednio wygrywały mundiale w 2003 i 2007 roku). Niemki w meczu inauguracyjnym zmierzą się z Kanadą.

Frankfurt jest jednym z miast, w których rozgrywane będą spotkania mistrzostw, w tym finał imprezy.

 / Fot. Paweł MajchrzakCzytaj też: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2011 - zapowiedź

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W Polsce ze względu na bezpieczeństwo mecze rozgrywano by przy pustych trybunach :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś na meczu Francja-Nigeria było ponad 25 tys. widzów na trybunach, mecz Niemcy - Kanada oglądało na Stadionie Olimpijskim w Berlinie ponad 73 tys... Takie liczby nawet na meczach mężczyzn robią wrażenie, co dopiero na mundialu kobiet.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Polsce byłoby pewnie ze 100... osób ;/.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.