Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26201 miejsce

Frankfurt. Jarmark bożonarodzeniowy otworzył koncert dzwonów

Frankfurcki jarmark bożonarodzeniowy "Weihnachtsmarkt", należy do największych, najciekawszych i najliczniej odwiedzanych w Niemczech.Każdego roku przybywa tu ponad trzy miliony gości, nie tylko z kraju Hesji, ale również z całego świata.

 / Fot. Isabella DegenFrankfurcki jarmark świąteczny jest jednym z najstarszych w Niemczech, z tradycją sięgającą 1393 roku. Odwiedzają go co roku ponad trzy miliony gości z Niemiec i innych krajów, na których czeka ponad dwieście różnych straganów z atrakcjami.

Najsłynniejsze jarmarki bożonarodzeniowe, odbywają się dużych miastach: Norymbergi, Frankfurcie nad Menem, Berlinie, Koloni, Dreźnie, Monachium, Hamburgu, Lipsku. Tradycja ta jest również pielęgnowana we wszystkich mniejszych miastach. W Niemczech odbywa się co roku ponad trzy tysiące jarmarków. Rozpoczynają się w pierwszą sobotę adwentu i trwają cztery tygodnie do Bożego Narodzenia. Barwne stragany z upominkami, zapachami grzanego czerwonego wina i z lokalnymi wyrobami świątecznymi, kuszą i roztaczają magiczną aurę zbliżających się świąt.

Frankfurcki jarmark szczyci się pięknie udekorowanymi i bajecznie oświetlonymi stoiskami, ciągnącymi się od Starego Miasta poprzez deptak Zeil do centrum. Jak co roku królują tu: kiełbaski frankfurckie, bawarskie precle, grzaniec, tradycyjne świąteczne strucle z migdałami, marcepanem i bakaliami – Stolle.

Każdego roku jarmark otwiera i zamyka koncert pięćdziesięciu dzwonów z dziesięciu kościołów, które dzwonią przez 30 minut w pierwszą sobotę adwentu i w wigilię 24.grudnia.
Wsłuchując się w dzwony można delektować się bajeczną atmosferą jarmarku przy grzanym winie z goździkami i innych specjałach.

Niemiecki czas świętowania Adwentu rozpoczął się i potrwa przez cztery tygodnie aż do Bożego Narodzenia.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Musi tam być bardzo przyjemnie:
W Krakowie na Rynku przygotowania trwają od kilku dni. Brakuje tylko śniegu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.