Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6144 miejsce

Frankfurt nad Menem. "Pokonać granice" - instalacja artystyczna

Z okazji przypadającej wkrótce 25. rocznicy zjednoczenia Niemiec, Ottmar Hörl przedstawia instalację na frankfurckim rynku Römer. Artysta chce przypomnieć symbolicznie zjednoczenie Niemiec w 1990 roku i pobudzić obywateli do dyskusji.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Z okazji obchodów, odbywających się w październiku, w 25. rocznicę zjednoczenia Niemiec, światowej sławy artysta konceptualny prof Ottmar Hörl opracował nowy projekt artystyczny pt. "Pokonać granice". Fot.Isabella Degen
Z okazji obchodów, odbywających się w październiku, w 25. rocznicę zjednoczenia Niemiec, światowej sławy artysta konceptualny prof Ottmar Hörl opracował nowy projekt artystyczny pt. "Pokonać granice". Fot.Isabella Degen

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

@ Artur W. Tak jest ! przekroczyli granice... przyzwoitości :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rajmundzie, przekroczyli granice. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamiast komentarza - część tych ludzików kolekcjonerzy sobie przywłaszczali... bezczelnie ukradli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze, przyznaję rację, że krok "ludzika niemieckiego", stracił na sprężystości. A już teraz, to faktycznie będzie powłóczył nogami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie się podoba dziarski krok "ludzika". Niestety ten obraz stoi w sprzeczności z tym, co widzę na co dzień. W "wieku ludzika" jest to częściej i coraz częściej "powłóczenie nogami".
Tu są granice do przekraczania i stawiania !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Panom za komentarze. Nie będę się wypowiadała, bo niestety przerasta mnie temat polityki którą prowadzą Niemcy.
Wystawa czy też raczej instalacja ma z pewnością podtekst polityczny, który można tłumaczyć sobie na wiele sposobów. Ale też artysta ma swoją wolność w kreacji i nie musi tłumaczyć co chce powiedzieć. Jest tytuł i obiekt i to wystarczy do kontemplacji sztuki.
Dziękuję obu Panom za tak wnikliwe rozpracowanie tematu i polityki Pani Kanclerz Merkel.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak te ludziki pokoują kolejne granice krajów krainy w ich oczach mleka i miodu pełnej czyli UE. Jest jedna granica mniej - ta między dawnym RFN i NRD.. Nawet jak artysta miał na myśli tylko to co stalo się w 1990 roku to niespodziewania ma teraz inną czy też dodatkową wymowę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy Pan nie zauwazył że dyskusje w naszym portalu od dawna wygasły. Nawet naszej wyniany yiag by ne było gdyby moje komentarze były "prawidłowe" i "na temat" w pana rozumieniu.
Bo oto artystka fotografa dziennikarka pokazuje nam innego artystę pod haslem 'przekraczanie granic". I to wlasnie robię, przekraczam granice dyskusji, grabice Niemiec a nawet Unii Eurpejskiej. Wśród sfotografowanych zielonych ludzików są w innych kolorach juz na pierwszym czarne ludziki. Mam prawo to interpretowac tak jak czyję a sa to dla mnie przedstawiciele 2 milionowej mniejszości tureckiej. Między Tircja i Niemcami sa pokonane granice, są liczne mieszane malzeństwa, przerzucone mosty krwi i efekty są piekne co widać w utalentowanej aktorce Meryem Uzerli. Podobno artysta widziw tej instalacji zjednoczenie Niemiec i pobudzenie do myślenia, ale ja widzę szeszy wymiar tej isntalacji niż "zadekretowanej" we wstepie galerii". Nie mam do tego prawa? Jak to? Nie ma wolnej nie skrępowanej dyskusji?
Bo dla mnie artysta twórca nstalacji tdo tego wlasnie nawoluje, trafia do każdego narodu zjednoczonego czy nie, a nawet bardziej do niezjodnoczonego, podzielonego, czy nawet dzielącego się kontynentu. Chcialem bardzo uwypuklic przy okazji tej instalacji spokrzenie na oczynania polskich polityków - jak oni podchodzą do kwestii dzialania w zjednoczeniu, czy mają świadmośc potrzeby przekroczenia granic, w tym wypadku wyznaczonej nam strefy europejskiej. Przecież 200 lat temu duża część Europy była turecka, po 5 wiekach jest tego mnostwo pozostalości i nie można rozwiążać żadnego problemu migracyjnego bez uzwględnienia tej kwestii. Politycy polscy tego nie robią, a niemieccy chyba siła rzeczy tak. I proszę aby polscy wreszcie popatrzyli szerzej na Europę niż tylko Niiemcy, tylko Unia. Nawet zjednoczone/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie, taki komentarz mnie nie zadowoli bo na symbolizmie się nie znam, na artyzmie też nie. Wolę twarde fakty, sprawdzalne i jednoznaczne. 100 komentarzy nawet usystematyzowane ale dodane pod tekstem ni z gruszki nie z pietruszki to już trolling. Zebrane i usystematyzowane w jednym/kilku tekstach to wypowiedź autora. I do tego pana namawiam. Bo dyskusja w komentarzach samym ze sobą wydaje się być śmieszna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.