Facebook Google+ Twitter

Fredro w Brzeszczach

Kobiety rządzą, mężczyźni słuchają, czyżby świat stanął na głowie? Jak w nowej rzeczywistości i spódnicy odnajdą się mężczyźni? Czy kobiety poradzą sobie z władzą, Tatarami, a także młodym, ale jakże podstępnym szlachcicem?

 / Fot. organizatorzyStowarzyszenie „Grupa Teatralna Czwarta Ściana” ma zaszczyt zaprosić na ponadczasową i zwariowaną komedię Aleksandra Fredro pt.: „Gwałtu, co się dzieje!”, w której widzowie znajdą odpowiedź na te pytania. To trzeba zobaczyć! Premiera spektaklu odbędzie się 5 października 2014 r. o godzinie 16.00 w Ośrodku Kultury w Brzeszczach przy ul. Narutowicza 1. Grają także 12 października oraz 9 i 23 listopada 2014 r. o godz. 15.00 w Ośrodku Kultury w Brzeszczach.

- Komedia Fredry odczytywana była przeważnie jako krytyka przemian obyczajowych na początku XIX wieku oraz satyra na nieskuteczne rządy. W dzisiejszej rzeczywistości jakże ponadczasowe i aktualne wydaje się właśnie przesłanie sztuki w kwestiach odnajdywania tożsamości płciowej – mówi ks. Mirosław Wądrzyk, reżyser sztuki.

Tradycyjnie, po każdym spektaklu będą zbierane datki na cele charytatywne. Podczas premiery będzie to wsparcie leczenia i rehabilitacji kobiety chorej na stwardnienie rozsiane oraz jej córki, która urodziła się z porażeniem mózgowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.