Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20106 miejsce

Fredro wiecznie żywy. Premiera "Zemsty" w Och-Teatrze już 14 lutego

Jedna z najbardziej znanych i popularnych komedii Aleksandra hrabiego Fredry, "Zemsta", wraca na deski sceniczne Warszawy. Najnowszą wersję komedii przygotował Waldemar Śmigasiewicz w Och-Teatrze.

Cezary Żak (Cześnik) i Wiktor Zborowski (Rejent) bohaterowie "Zemsty". / Fot. Ola Grochowska (materiał Och-Teatru)Nasza "Zemsta" to próba dokonania współczesnej interpretacji tej romantycznej komedii, opowiadająca o konflikcie między Cześnikiem a Rejentem, ale jednocześnie wykpiwająca nas samych i czasy, w których żyjemy - piszą realizatorzy. - Spektakl w absolutnie brawurowej obsadzie, w reżyserii znanego z ironii specjalisty od Gombrowicza, Waldemara Śmigasiewicza, wystawiany z okazji obchodów roku Aleksandra Fredry.

Waldemar Śmigasiewicz "Zemstę" w teatrze przy Grójeckiej 65 nie tylko wyreżyserował, ale również opracował muzycznie (z Michałem Cacko) i "oświetlił" (wspólnie z Maciejem Preyerem). Maciej Preyer przygotował też scenografię i kostiumy, a ruch sceniczny to praca Emila Wesołowskiego.

Najnowsza realizacja "Zemsty" Aleksandra Fredry w Och-Teatrze to także okazja do uczczenia jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej jednego bardziej popularnych i charakterystycznych aktorów, Wiktora Zborowskiego. Szersza publiczność pamięta go pewnie jako Longinusa Podbipiętę w filmie i serialu "Ogniem i mieczem" czy Moryca Habera z "C.K. dezerterów". W Och - teatrze Wiktor Zborowski pojawi się w roli Rejenta Milczka. Jego adwersarza, Cześnika Raptusiewicza zagra Cezary Żak. W roli Klary Raptusiewiczówny wystąpi Zofia Zborowska, prywatnie córka jubilata. W rolę Podstoliny wcieli się Viola Arlak, Wacława - Michał Piela, Papkina - Artur Barciś, Dyndalskiego - Wojciech Pokora. W epizodach zobaczymy Adama Serowańca i Otara Saralidze. Już sama obsada gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Premiera "Zemsty" Aleksandra Fredry odbędzie się 14 lutego 2013 roku o godz. 19.30. Przedstawienie będzie grane w Och-Teatrze do 23 lutego (kolejne terminy należy sprawdzać na stronie internetowej teatru).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dołączam się do gratulacji Krzysiu! ładna cyferka.

ps. Liczę, że będziesz na tym przedstawieniu i poczytamy recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez kozery powiem pincet :)
Gratulacje !
Klasyki nigdy dość a i obsada świetna . Aż zazdroszczę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję, Panie Wojtku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie, gratulacje :)!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak, Adrianno, rzeczywiście: to mój 500 tekst (+145 galerii). Dziękuję za gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie dziwi zupełnie fakt, że "Zemsta" wiecznie żywa, ale zdumiewa to, do jakich artystycznych przedsięwzięć skłania! Przyznam, że jestem niezwykle ciekawa.
Na marginesie chcę pogratulować, Krzysztofie, pięćsetnego artykułu, jakim - zdaje się - jest niniejsza zapowiedź "Zemsty" w nowej odsłonie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.