Facebook Google+ Twitter

Free Form Festival już w październiku

Goldfrapp i Robyn to główni artyści kolejnej edycji cenionego, warszawskiego wydarzenia muzycznego. 15 i 16 października Centrum Kultury Koneser ponownie zamieni się w krainę elektroniki i dobrej zabawy.

Robyn na koncercie / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Robyn_-_Robin_Miriam_Carlsson_-_Roskilde_Festival_2010.jpgFree Form Festival odbywa się cyklicznie od 2005 roku. Jak ogłaszają organizatorzy imprezy, stanowi on wyjątkowe i unikatowe w skali krajowej wydarzenie kulturalne, prezentujące nowoczesną i niezależną muzykę oraz sztukę w środowisku miejskim. Celem imprezy jest wskazywanie nowych, światowych trendów muzycznych i artystycznych. Oprócz koncertów, festiwal jest także bogaty w DJ-sety, pokazy audiowizualne, prezentacje filmów krótko- i pełnometrażowych oraz rozmaite projekty sztuki nowoczesnej.

Poprzednie edycje FFF przyciągnęły do Warszawy m.in. takich wykonawców jak: The Orb, Karl Bartos, Ladytron, Hooverphonic, Télépopmusik, Little Dragon...

Goldfrapp na koncercie / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:GoldfrappLive20082.jpgW tym roku na scenach FFF również nie zabraknie cenionych artystów. 15 października wystąpi m.in. słynny, brytyjski duet Goldfrapp. Zespół jest znany szerszej publiczności od momentu wydania debiutanckiego krążka Felt Mountain w 2000 roku. Alison Goldfrapp i Will Gregory od samego początku postawili sobie wysoko poprzeczkę wydając album pełen doskonałych, multiinstrumentalnych pieśni skąpanych w przystępnej elektronice i w towarzystwie znakomitego, charyzmatycznego wokalu piękniejszej połówki duetu.

Późniejsze dokonania zespołu z reguły nadal zyskiwały pozytywne opinie odbiorców, mimo że takie albumy jak Black Cherry i Supernature, stanowią totalne przeciwieństwo nastrojowych Felt Mountain i późniejszego Seventh Tree. Ostatnio wydany album grupy to Head First nawiązujący do klimatów disco z poprzednich dekad, na którym nie brakuje chwytliwych - ale nadal stylowych - melodii, charakterystycznych dla Goldfrapp.

Tego samego dnia, na scenie Free Form Festivalu pojawi się jeszcze jedna znana osobistość ze świata europejskiego popu - Robyn. Szwedzka wokalistka zadebiutowała w 1995 krążkiem Robyn Is Here, za którego produkcję odpowiadał m.in. ceniony, norweski producent Lindstrøm. Artystka wydała dotychczas 6 albumów studyjnych. Ostatni - Body Talk (część druga) - ukazał się zaledwie kilka dni temu. W Warszawie, Robyn z pewnością zaprezentuje materiał z najnowszej płyty, choć nie powinno też zabraknąć jej starszych hitów, m.in. The Girl and the Robot stworzony wspólnie z Röyksopp. Oprócz współpracy z norwerskim duetem, jest także powiązana z twórczością Basement Jaxx, The Knife oraz Teddybears. W 2008 roku do krótkiej współpracy zaprosiła ją nawet sama Madonna - wokalistka supportowała królową muzyki pop na kilku europejskich koncertach w ramach trasy Sticky & Sweet Tour.

Choć to właśnie Goldfrapp i Robyn przyciągną zapewne najszerszą publiczność, warto także wspomnieć o pozostałych artystach tegorocznej edycji FFF. W Warszawie zaprezentują się m.in. dwa młode zespoły elektro: The Whip i Chew Lips, ceniony DJ Krush, znany już wcześniej festiwalowej publiczności Coldcut oraz polscy przedstawiciele muzyki elektronicznej i klubowej: Novika oraz Igor Boxx. Jak zapowiadają organizatorzy - lista wykonawców nie jest jeszcze zamknięta, co daje nadzieje na jeszcze większą dawkę muzycznych doznań.

Free Form Festival 2010 / Fot. FFFFree Form Festival - 15 i 16 października w Centrum Kultury Koneser przy ulicy Ząbkowskiej 27/31 w Warszawie. Bilety jednodniowe w cenie 95 złotych (od 1 października 110 złotych, w dniu festiwalu 130 złotych) oraz karnety dwudniowe za 160 złotych (od 1 października i w dniu festiwalu w cenie 180 złotych) dostępne są m.in. w serwisach eventim.pl, ticketpro.pl oraz w bileteriach Empik, Media Markt i Saturn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.