Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20265 miejsce

FreeFormFestival – uwolnij dobre brzmienia z Grolschem

FreeFormFestival to jeden z najbardziej wyczekiwanych festiwali muzycznych w Polsce. Już 3. października fani muzyki niezależnej będą mogli posłuchać takich artystów, jak Moderat, Klaxons czy Sigma. Wszystko dzięki marce Grolsch.

Koncerty, sety DJ-skie oraz pokazy audiowizualne to tylko niewielki ułamek tego, co czeka uczestników 10. edycji FreeFormFestival w Warszawie. Już 3. października stołeczne Soho Factory na dwa dni zamieni się w przystań, do której przybędą setki fanów muzyki alternatywnej. Warto tu wspomnieć o niemieckim kolektywie Moderat, który jest twórcą jednego z najlepszych albumów elektronicznych zeszłego roku. Gwiazdą festiwalu będzie John Hopkins, brytyjski DJ i producent, mający na swoim koncie współpracę z Coldplay, Massive Attack czy Davidem Holmes.

Nie zabraknie również polskich muzyków. Pierwszego dnia festiwalu o pozytywne muzyczne wibracje zadba zespół Xxanaxx, nadzieja i odkrycie polskiej elektroniki 2013 roku. Koncert Michała Wasilewskiego i Klaudii Szafrańskiej będzie pierwszy występem w Warszawie po premierze ich album Triangles. Uczestnicy 10. edycji FreeFormFestiwalu jako pierwsi usłyszą na żywo również premierowe nagranie nadchodzącego albumu duetu Skalpel. Michał Cichy i Igor Pudło to legendy polskiej sceny elektronicznej. Pełny program festiwalu można odnaleźć na stronie FreeFormFestival.

Marka Grolsch ceniąc wolność i niezależność w działaniach kulturalnych wykracza poza standardy. W ramach platformy „Za Grolsch Kultury” prezentuje także różne spojrzenia na projekty artystyczne. W związku ze zbliżającym się festiwalem Grolsch opublikował dwa inspirujące wywiady z gwiazdami FreeFormFestival: z zespołem Xxanaxx oraz Noviką. Padają w nim ważne pytania o ich źródło inspiracji, o to, co może hamować rozwój artystyczny oraz jakie mają plany na przyszłość. Muzyka zawsze była i pozostanie dla mnie symbolem buntu – to słowa Michała z zespołu Xxanaxx, a zarazem myśl przyświecająca działaniom Grolscha, który jest sponsorem FreeFormFestival. Więcej na stronie „Za Grolsch Kultury”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.