Facebook Google+ Twitter

Freelacer, czyli praca doskonała

Któż z nas nie marzy o tym, aby pracować w domu, siedząc w fotelu, jednocześnie robiąc to co się lubi i potrafi najlepiej. Takie możliwości daje praca na własny rachunek, czyli tak zwana freelancerka.

zawód przyszłości / Fot. nieznanyFreelancer to oczywiście nie zawód a rodzaj czy jeszcze precyzyjniej forma wykonywania pracy. Freelancerem może być copywriter, webmaster, programista, tłumacz, korektor, infobroker czyli krótko mówiąc każdy, kto może wykonywać swoją pracę w domu, przed monitorem komputera. Ludzie uprawiający freelacerkę zwykle działają na własny rachunek, wiąże się to z pewnymi niedogodnościami a raczej z dodatkowymi kwestiami z którymi nie trzeba się liczyć pracując na normalnym etacie.

Kwestia ubezpieczenia


Pierwsza rzecz, to ubezpieczenie. Przeciętny copywriter bądź webmaster freelancer musi sam martwić się o swój los w przypadku choroby lub ewentualnego przejścia na emeryturę, oczywiście można założyć własną działalność lub najzwyczajniej w świecie ubezpieczyć się prywatnie.

Kwestia godzin pracy


Godziny i miejsce pracy, chyba najtrafniej wyróżniają zawody freelancerskie od tradycyjnych. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda wspaniale, można pracować kiedy się tylko chce, nie ogranicza nas miejsce ani czas, jednym słowem raj. Jednak dopiero wtedy, gdy zacznie się pracować w tym systemie, docenia się tą skuteczną motywacje jaką jest bat nad głową. Praca na własny rachunek wymaga olbrzymiego samozaparcia i wielkiej dyscypliny, bez tego szybko zarwiemy terminy i stracimy klientów.

Plusy i minusy pracy jako freelancer


Z pewnością każdy copywriter ceni sobie tę swobodę jaką jest brak szefa i dywersyfikacja źródeł dochodu, ale jednocześnie cały czas czuje ogromną presję związaną z możliwością utraty klientów a co za tym idzie środków do życia, jednak to motywuje go do ciągłego rozwoju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.