Facebook Google+ Twitter

Freestyle Kings FMX. W Libercu zawyją silniki

Już za niecałe dwa tygodnie, 2 maja w Libercu odbędą się zawody „Freestyle Kings FMX”, w których wystartuje 12 najlepszych zawodników na świecie, w tym także Polak Bartek Ogłaza.

Arena będzie tak dobra, jak ta w Spodku / Fot. Paweł KiliańskiLiberec położony jest zaledwie 30 km od polskiej granicy i leży niedaleko Parku Narodowego Karkonosze. Z pewnością wielu kojarzy go z mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym, które odbyły się dwa miesiące temu w tym mieście. Mało kto jednak wie, że w hali „Tipsport Arena”, co roku odbywają się zawody freestyle motocross, czyli skoki w powietrzu na motorach.

W konkursie „Freestyle Kings FMX”, wystartuje 12 najlepszych jeźdźców na świecie. Warto wymienić tak
utytułowanych zawodników, jak: Czech Libor Podmola, który dwa razy zdobył wicemistrzostwo świata, Francuz Remi Bizouard, aktualny mistrza świata (kilka razy występował w Spodku), Szwajcar
Mathieu Rebeaud, zwycięzca wielu prestiżowych zawodów oraz reprezentant Polski, Bartek Ogłaza.

Organizatorzy konkursu przygotowali liczne atrakcje m.in skoki małych motorów Pit bike, pokaz back flip-ów na quadzie oraz ewolucje bmx na rampach rowerowych. Jeśli ktoś chce spędzić długi weekend majowy nieco inaczej niż zwykle, to zawody freestyle motocross są właśnie dla niego. Powietrzne ewolucje, kombinacje trików oraz głośna muzyka sprawiają, że zawody FMX długo pozostają w pamięci.Bartek Ogłaza zaprezentuje Polskę w Libercu / Fot. Paweł Kiliański

Bilety wstępu zaczynają się już od 550, a kończą na 750 koronach czeskich dla dorosłych, natomiast dla dzieci cena wynosi od 440-600 czk. Wejściówki do nabycia na stronie internetowej ticketpro.cz.

Dojazd do Liberca: z autostrady A4 najlepiej zjechać w Legnicy na drogę krajową nr 3, którą
przejeżdżamy przez Bolków, następnie Jelenią Górą oraz przejście graniczne w Jakuszycach. W Czechach drogą zmienia numer na nr 10, którą należy jechać przez 10 km. W miejscowości Tanvald, skręcamy na trasę nr 14, którą bezpośrednio dojedziemy do Liberca.

List zawodników FMX:
Libor Podmol (CZE)
Remi Bizouard (FRA)
André Villa (NOR)
Mathieu Rebeaud (SWI)
Greg Hartmann (USA)Motorowi jeźdźcy / Fot. Paweł Kiliański
Ailo Gaup (NOR)
Lukas Weis (GER)
Romain Izzo (FRA)
Eugenio Zafra (ESP)
Fredrik Johansson (SWE)
Bart Oglaza (POL)
Kota Kogimura (JAP)
Jack Rowe (USA)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.