Facebook Google+ Twitter

Freestyle motocross. Sportowe pożegnanie Stadionu Dziesięciolecia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-06 07:48

Po raz ostatni Stadion Dziesięciolecia w Warszawie stanie się areną rywalizacji sportowej. Najlepsi zawodnicy freestyle motocrossu będą dziś walczyć o zwycięstwo w ramach finału Red Bull X-Fighters.

Na legendarnym warszawskim obiekcie dojdzie do bezpośredniej rywalizacji czterech zawodników, którzy są najwyżej w klasyfikacji generalnej.

Jak podkreśla Anna Czerniecka z biura organizatora imprezy do Warszawy przyjechało 12-stu najlepszych zawodników na świecie. Swoje umiejętności zaprezentują między innymi: Mat Rebeaud, Ronnie Renner, Robbie Maddison czy Travis Pastrana - gwiazda FMX - to najlepszy zawodnik w tej dyscyplinie.

Prace nad przygotowaniem toru do freestyle'u trwały od 50 dni. Zdaniem Wojciecha Pańczyka z Red Bulla to nowatorski tor, który pozwoli zawodnikom na wykonywanie ciekawych ewolucji.

Nawieziono ponad 8 i pół tysiaca metrów sześciemmych ziemi, czyli około 600 ciężarówek. Przez prawie tydzień trwały prace nad uformowaniem toru. Warszawski tor jest większy niż pozostałe przygotowywane na dotychczasowych Red Bull X-Fighters.

W zawodach wystartuje reprezentant Polski Bartosz Ogłaza. Będzie kapitanem jednej z czterech drużyn. Jego zdaniem tor na Stadionie Dziesięciolecia jest trudny i wymagający dużej sprawności od zawodnika. Trasa jest trudna - ocenia zawodnik.

Na płycie Stadionie Dziesięciolecia usypano tor o łącznej długości pół kilometra, a na specjalnie przygotowanych metalowych trybunach zasiądzie ponad 30 tys. widzów. Poczatek imprezy o godz. 20.00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.