Facebook Google+ Twitter

Frekwencja porażką prawyborów

Znamy kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Wybór Bronisława Komorowskiego nie zdziwił nikogo, ani ludzi ze sceny politycznej, ani zwolenników PO. Zaskoczyło co innego - niska frekwencja w wewnątrzpartyjnej rywalizacji.

Niespełna 50 proc. członków Platformy zdecydowało się oddać swój głos. To mało, bardzo mało. Z pewnością frekwencja to największa porażka prawyborów. I kolejny argument dla żądnej krytyki opozycji. Donald Tusk powinien wyciągnąć wnioski z tego wydarzenia.

Idea zorganizowania prawyborów wydaje się być słuszna. Kandydaci na prezydenta otrzymali szansę publicznego zaprezentowania swojego pomysłu na prezydenturę. Mimo, że w większości tematów mówili tym samym głosem, to widoczne były różnice między nimi. Debata miała rozstrzygnąć wątpliwości, który z polityków będzie lepszym kandydatem.

Może i rozstrzygnęła, ale ponad 50 proc. członków zrezygnowało z oddania swojego głosu, przez co wysłało negatywny sygnał opinii publicznej. Pokazano społeczeństwu, że nie trzeba korzystać, z przywileju demokracji, jakim jest prawo do głosu. Nasuwa się pytanie, jak zachęcić ludzi do czynnego udziału w wyborach, skoro prawyborcza frekwencja była niska? A pamiętać należy, że przykład zawsze idzie z góry.

Platforma organizując prawyborcze starcie spotkała się z krytyką ze strony opozycji. Szydercze opinie, że zwycięzcą debaty były nogi posłanki Joanny Muchy można uznać za złośliwość i próbę doszukania się na siłę negatywów.

Ale ludzie Platformy sami dostarczyli swoim adwersarzom powód do krytyki. Jest nim bardzo niska frekwencja. I z tego będą się musieli wytłumaczyć przed opozycją, szefem partii oraz społeczeństwem.

Bo prekursorski pomysł z prawyborami można byłoby ocenić pozytywnie gdyby nie brak zainteresowania głosowaniem, a więc solą debaty Bronisława Komorowskiego z Radosławem Sikorskim.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeżeli uważasz tak jak ja :Kliknij gwiazdkę, bo to najsympatyczniejszy komentarz dla autora lub napisz, sfotografuj lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.