French Open 2011. Kubot i Radwańska w drugiej rundzie turnieju

W trwającym od niedzieli turnieju Wielkiego Szlema (pula nagród ponad 16 mln euro), na kortach ceglanych im. Rolanda Garrosa w Paryżu, biorą udział najlepsi polscy zawodnicy. Jak na razie wiedzie im się bardzo dobrze.

Kort Rolanda Garrosa / Fot. Ji-Elle, licencja Ji-Elle, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:RolandGarrosCentral.jpg&filetimestamp=20070629044728Łukasz Kubot, aby wystąpić w turnieju głównym musiał przejść przez trzy gry eliminacyjne. Najpierw pokonał Kanadyjczyka Polansky'ego 2:1 w setach, następnie Brazylijczyka Silvę 2:0, aż w końcu Niemca Greul'a 2:1.

Polski tenisista (nr 122 ATP) w pierwszej rundzie turnieju głównego trafił na bardzo trudnego zawodnika, Nicolasa Almagro - światową dwunastkę. Hiszpan był zdecydowanym faworytem. W pierwszych setach rozgromił Polaka do 3 i do 2. Jednak waleczny Kubot nie poddawał się. Udało mu się zmniejszyć dominacje Hiszpana na korcie i po tie-breakach zdobył trzeciego i czwartego seta. O zwycięstwie zadecydowała piąta partia. Polski zawodnik wzmocniony psychicznie, utrzymał poziom gry i ostatecznie wygrał mecz 3:6/2:6/7:6(3)/7:6(5)/6:4.

Sprawił ogromną radość polskim fanom tenisa ziemnego. Tym bardziej, że początek meczu nie zapowiadał tego typu sensacji. Na konferencji prasowej, wzruszony, podziękował swojej rodzinie z Lublina i Bolesławca oraz trenerowi, dla którego po wygranym meczu zatańczył kankana. W drugiej rundzie przeciwnikiem Łukasza Kubota będzie Argentyńczyk Carlos Berlocq (nr 69 ATP).

Przed Kubotem jeszcze gra podwójna ze swoim deblowym partnerem z Austrii Oliverem Marachem. Polsko-austriacka para zmierzy się ze Scottem Lipskym i Rajeevem Ramem z USA.

Natomiast Agnieszka Radwańska (nr 13 WTA) rozstawiona w turnieju z nr 12., pierwszy mecz rozegrała z Austriaczką Patricią Mayr-Achleitner. Bez trudności wygrała pojedynek 6:1/6:2.
W drugiej rundzie spotka się z Hinduską Sanią Mirzą (nr 72 WTA).

W deblu Agnieszka Radwańska wraz z Danielą Hantuchovą odpadły z turnieju. Już w pierwszej rundzie zwyciężczynie turnieju w Miami zostały pokonane przez Michaellę Krajicek i Lucie Safarovą, holendersko-czeską parę 7:6(5)/3:6/2:6.