Facebook Google+ Twitter

Frog 2009. Wieczór fire show w Gdyni okazał się niezbyt szczęśliwy

Porywisty wiatr, utrudniający występy uczestnikom konkursu, pożar na scenie i brak właściwego zabezpieczenia podczas pokazu wybuchu gazowych płomieni... Tegoroczny wieczór fire show dostarczył wielu wrażeń, niekoniecznie pozytywnych.

symfonia gazowych płomieni / Fot. A.DryjaWieczór fire show rozpoczął się wczoraj przed 22.00 na plaży w Gdyni Orłowie, występem niemieckiego performera- sir Henrego Hot. Jak informowała Wiadomości24.pl Emilia Drewa z Biura Prasowego Festiwalu - miał być to wyjątkowy show, bo z użyciem sięgających nawet 20 metrów gazowych płomieni. Niestety nikt nie poinformował publiczności, że symfonia płomieni polega na cyklicznych wybuchach gazu z ustawionych na scenie zbiorników, a organizatorzy nie zadbali również o zapewnienie bezpiecznej odległości widzów od strefy wybuchów i odpowiednich komunikatów ostrzegawczych. Tymczasem w pobliżu sceny znajdują się kawiarnie i restauracje oraz domy mieszkalne.

Jedyną informacją ostrzegawczą były słowa konferansjera tuż przed występem showmana, który poprosił osoby stojące blisko sceny, by odsunęły się, bo za chwilę może być niebezpiecznie.

Pokaz, owszem był spektakularny, ale bezpiecznie oglądało się go dopiero z odległości około 100 metrów od sceny. Szkoda, że organizatorzy o tym nie poinformowali, bo na wieczór fire show przychodzą całe rodziny i każdy chce obejrzeć pokaz z bliska, tym bardziej, że tegoroczny był bezpłatny.wiatr utrudniał występy konkursowe; na scenie tancerka grupy Serrion z Krakowa / Fot. A.Dryja

Druga część wieczoru należeć miała do uczestników konkursu fire show. Po performance pełnym huku i płomieni, konkurs zapowiadał się o wiele spokojniej i miał przynieść więcej wrażeń artystycznych. Od początku części konkursowej uczestnicy zmagali się z silnym wiatrem, który nie ułatwiał występów z płonącymi atrybutami, a publiczności ze względu na pogodę ubywało. Organizatorzy nie przerywali konkursu, a konferansjer prosił widownię, by nagradzała prezentujące się na scenie grupy gorącymi barwami, bo wiatr im bardzo przeszkadza w występach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.