Facebook Google+ Twitter

Frog dostał ponad 100 zarzutów. Cztery warszawskie sądy zajmą się sprawą Roberta N.

Do pięciu wydziałów w czterech stołecznych sądach trafiły wnioski przeciwko Robertowi N. pseudonim "Frog" za szaleńczą jazdę ulicami Warszawy. Policja przekazała już komplet zgromadzonych dokumentów.

 / Fot. youtube/print screenZa swój szalony rajd ulicami Warszawy, Frog może zapłacić łącznie 25 tysięcy złotych grzywny. Wnioski znalazły się już w sądach rejonowych na Pradze Północ, Południe, Mokotowie i w Śródmieściu. Policja oparła się na materiałach z prokuratorskiego śledztwa, z którego wynika, że Robert N. podczas 12-minutowej jazdy ulicami Warszawy popełnił aż 106 wykroczeń drogowych.

Frog aż 41 razy przekroczył dozwoloną prędkość, 17 razy przekroczył linię ciągłą, 6 razy przekroczył podwójną ciągłą, 9 razy jechał po obszarze wyłączonych z ruchu, 8 razy nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania i omijania, 6 razy skręcał lub jechał prosto nie z tego pasa, co trzeba, 5 razy zignorował czerwone światło, 5 razy jechał lewą, zamiast prawą stroną, 3 razy zajmował więcej niż jeden pas ruchu, 2 razy nie ustąpił pierwszeństwa. Również: jechał pod prąd, nie stosował się do nakazu jazdy z lewej strony znaku, na długich światłach i korzystał z komórki podczas jazdy. I wreszcie: wszystkie te wykroczenia popełnił, mając odebrane prawo jazdy - podaje gazeta.pl.

Prokuratura w Płocku nadal prowadzi śledztwo w sprawie szaleńczej jazdy Froga. Nie jest wykluczone, że Robert N. stanie przed sądem oskarżony o przestępstwo "sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym". Grozi mu do 8 lat więzienia.

Pierwsze nagrania przedstawiające niebezpieczną jazdę Froga pojawiły się w internecie w czerwcu. Widać na nich, że Robert N. jedzie z nadmierną prędkością, wyprzedza na podwójnej ciągłej, nie stosuje się do sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych.

Czytaj więcej: Frog kręci "bączki" białym bmw i ucieka przed policją. Znowu bezkarny? Zobaczcie wideoWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.