Facebook Google+ Twitter

Frombork. Śmigające bojery na lodowej tafli Zalewu Wiślanego, cz. II

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-01-10 18:07

Druga część zawodów bojerowych odbyła się 10 stycznia. Ze względu na trudne warunki pogodowe część zawodników wolała nie ryzykować uszkodzenia sprzętu. Niemniej same zawody odbyły się, w dodatku w atmosferze WOŚP.

1 z 10 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Zawodników przebywających na tafli lodowej odwiedziła Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Pani Krystyna Lewańska, która osobiście kwestowała na rzecz WOŚP. Fot. Antoni Nadzikowski
Zawodników przebywających na tafli lodowej odwiedziła Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Pani Krystyna Lewańska, która osobiście kwestowała na rzecz WOŚP.
Fot. Antoni Nadzikowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 17.01.2010 18:12

Więcej moich zdjęć wraz z szantami znajduje się tu - http://www.youtube.com/watch?v=emmkq1b1k24 http://www.youtube.com/watch?v=C-MxpdHCTGU http://www.youtube.com/watch?v=rbfbMnOHcTk http://www.youtube.com/watch?v=LjtOneyBKFw Podane adresy są do strony na której kolega zamieścił pozostałe zdjęcia z zawodów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moja koleżanka ścigała się na bojerach. Opowiadała mi, że wszystko da się znieść - poza strasznym, lodowatym zimnem przy wysokich prędkościach. Jako kaskaderka z wyboru - ścigała się też na nartach za bojerami. Podobno są to niezapomniane przeżycia :) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieźle, 119km/h :) ciekawe jak się tym "lata"

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 14.01.2010 17:54

Na zawody bojerów trafiłem przypadkiem, gdyż byłem w goścince. Najgorsze z tego wszystkiego było to, że start i meta były 3,5 km od brzegu. Jak wygląda tafla lodu, widać na zdjęciach, do tego wiatr 8 w skali Beauforta - zmiatał z powierzchni lodu. Nie sposób opisać ile razy zaliczyłem bliskie spotkanie z twardym lodem, oj twardym:) Ale dotarłem pieszo na miejsce, zdjęcia mam!!! Powrót był koszmarem, prawie na czworaka. Nie sposób było oprzeć się podmuchom wiatru, skoro podłoże śliskie... W niedzielę na finały już było bliżej, gdyż nie wędrowałem z portu a z bliżej położonego miejsca na brzegu. Także pieszo:) To była FRAJDA!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 14.01.2010 17:02

Sprostowanie

popełniłem wielki błąd. Ten słynny bojerowiec to Karol Jabłoński. Przepraszam autora i przede wszystkim Pana Jabłońskiego za pomyłkę. A Piotr to tez słynny polski bojerowiec - Piotr Burczyński

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 14.01.2010 16:48

Antoni 5* za wspaniałe zdjęcia, za przypomnienie tej unikalnej dyscypliny sportowej. Może bobsleje następnym razem będą materiałem dla fleszy

Jak mowa o bojerach to z miejsca nasuwa mi się nazwisko niesamowitego, najbardziej niedocenianego sportowca (ani razu nie wysunięta kandydatura do miana sportowca roku) Piotra Jabłońskiego -7 krotnego mistrza świata, medalistę ME, wybitnego sternika. Być może sportowiec był zgłaszany do tego miana, lecz mi to gdzieś uciekło

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja codziennie wybieram się na spacery karmić dzikie kaczki na małym stawku tuż przy osiedlu. Na pokazywane przez Antoniego zabawy poczekam do drugiego wcielenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo widowiskowy sport. Będę musiał to na własne oczy zobaczyć. 5:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę się w tym roku wybrać gdzieś na bojery :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej podoba mi się zdjęcie piąte. Tak myślałam, że klub z Suwałk też był. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.