Facebook Google+ Twitter

Fryderyk Chopin bohaterem japońskiej gry konsolowej

Przeciętny Japończyk na pytanie "z czym kojarzy Ci się Polska" odpowie, że z Fryderykiem Chopinem. Nasz kompozytor jest bowiem bardzo popularny w kraju kwitnącej wiśni. Dlatego Japończycy postanowili umieścić go w... grze konsolowej.

Eternal Sonata, bo taki tytuł ma nosić gra, utrzymana będzie w klimacie baśniowo-mangowym (manga to specyficzny styl japońskiego komiksu).
Będzie to gra typu cRPG, czyli Computer Role Playing Game, w której gracz wciela się w jakąś postać, a następnie kieruje jej poczynaniami. Akcja ma zostać osadzona we śnie kompozytora.

Jeden z twórców gry, Hiroya Hatsushiba, stwierdził, że w Japonii każdy zna nazwisko Chopina i wie, iż był wielkim, polskim kompozytorem. Większość jednak tak naprawdę słabo zna jego muzykę. Dodał, że osadzenie Chopina w kolorowym świecie gier pozwoli wielu osobom lepiej się z nią zapoznać i docenić jej piękno.

Ciekawostką jest, że jedną z bohaterek gry będzie czternastoletnia Polka o imieniu... Polka. Japończycy znani są z oryginalnego podejścia do tworzenia gier. Teraz będziemy mieli okazję się przekonać, jak sobie poradzą w przypadku gry Eternal Sonata i jej polskiego wątku.

W Europie gra ukaże się jesienią tego roku. Trafi jednak wyłącznie na konsolę Xbox 360.

Źródło: blog Kotaku.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.