Facebook Google+ Twitter

Fryderyk Chopin wita na lotnisku w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-31 10:26

Z początkiem kwietnia na warszawskim lotnisku im. Chopina zainstalowano wielkoformatowe reklamy z wizerunkiem kompozytora. Celem ekspozycji jest przypomnienie turystom, że znajdują się w mieście młodości Fryderyka.

Jest to kolejna odsłona promocji Warszawy jako miasta Chopina.

Osoby korzystające z lotniska im. Chopina mogą zobaczyć nośniki reklamy wielkoformatowej przedstawiające znany wizerunek znakomitego polskiego kompozytora oraz hasło Warsaw 2010. This is my year (Warszawa 2010. To jest mój rok). W ramach kampanii zostały użyte zarówno standardowe billboardy, jak i dwustronne nośniki zainstalowane na przeszklonych korytarzach. Każdy z elementów został dostosowany do miejsca ekspozycji poprzez opatrzenie indywidualnym hasłem. Przykładowo gości przylatujących do Warszawy witają życzenia Prepare for the best (Przygotuj się na najlepsze), czy proste Enjoy! (Baw się dobrze!).

Ekspozycja na lotnisku jest kontynuacją działań promocyjnych miasta stołecznego Warszawy
w związku z promocją stolicy jako miasta Chopina. W ramach tej akcji przygotowano, m.in. szlak spacerowy, prowadzący przez miejsca związane z życiem i twórczością Chopina. W pobliżu placu Krasińskich, przy Pałacu Saskim, w okolicach pomnika Chopina w Łazienkach, a także w 12 innych lokalizacjach, ustawiono 15 ławek multimedialnych, dających możliwość zaczerpnięcia wiedzy o kompozytorze, a także wysłuchania jego utworów. Nieszablonową promocję stanowią zwycięskie prace konkursów: plakatowego "Fryderyku! Wróć do Warszawy!" oraz na spoty reklamowe pod tytułem "Visit Chopin in Warsaw". Oba konkursy zachęcały do poznania Warszawy Chopina.

Podstawowym założeniem działań promocyjnych Roku Chopinowskiego prowadzonych przez Miasto st. Warszawę jest ukazanie stolicy Polski jako miasta nierozerwalnie związanego z Fryderykiem Chopinem. - Kompozytor spędził w Warszawie 20 lat, w czasie których pisał pierwsze kompozycje, ukończył studia, a także przeżył swoją niespełnioną pierwszą miłość do Konstancji Gładkowskiej. Przypadająca na 2010 rok dwusetna rocznica jego urodzin jest wyśmienitą okazją do kultywowania pamięci o postaci wielkiego warszawskiego kompozytora - mówi Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta st. Warszawy.

W ramach promocji Warszawy jako miasta Chopina miasto stołeczne odpowiada za przygotowanie licznych działań promocyjnych mających na celu informowanie Polaków, a także gości zagranicznych, o 20-letnim pobycie Fryderyka Chopina w Warszawie. W tym celu stworzono spójną strategię komunikacyjną, wykorzystującą niestandardowe narzędzia marketingowe oraz public relations, która promuje tę okrągłą rocznicę.

Autor: Mateusz Krzemiński
Pierwsza publikacja: http://www.ithink.pl/lokalne/mazowieckie/aktualnosci2/wydarzenia/fryderyk-chopin-wita-na-lotnisku-w-warszawie/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.