Facebook Google+ Twitter

Fryderyki 2009. Znamy nominowanych!

Członkowie Akademii Fonograficznej ogłosili listę tegorocznych nominowanych. Liderami w wyścigu po najważniejsze polskie nagrody muzyczne okazali się: Ania Dąbrowska (8 nominacji), Czesław Śpiewa i Maria Peszek (po 7) oraz Coma (6).

Ania Dąbrowska / Fot. PAP/Radek PietruszkaFryderyk 2009 to jubileuszowa, piętnasta edycja nagród polskiego środowiska muzyczego dla najciekawszych wydarzeń muzycznych roku 2008. Laureatów poznamy 20 kwietnia podczas gali, która odbędzie się w Centrum Artystycznym Fabryki Trzciny. W trakcie transmisji telewizyjnej uroczystości publiczność będzie miała możliwość zagłosować drogą SMS-ową na swoich faworytów w kategorii "Piosenka Roku". A oto nominowani w tej kategorii:

Czesław Śpiewa "Maszynka do świerkania"
Ania Dąbrowska "Nigdy więcej nie tańcz ze mną"
Feel "Jak anioła głos"
Nosowska "Kto tam u ciebie jest?"
Maria Peszek "Rosół"

Piosenki te, emitowane na antenie TVP1, będą reklamować tegoroczną edycję Fryderyków i zachęcać do oglądania finałowej gali.

Jak co roku, Akademia Fonograficzna uhonorowała muzyków i twórców szczególnie zasłużonych dla polskiej kultury muzycznej. W tym roku Nagrody "Złoty Fryderyk" za całokształt osiągnięć artystycznych przyznano:
 / Fot. http://www.zpav.pl/pliki/aktualnosci/Fryderyk2008/statuetka-fryderyk.png
Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu (muzyka klasyczna)
Krzysztofowi Pendereckiemu (muzyka klasyczna)
Zbigniewowi Namysłowskiemu (muzyka jazzowa)
Jerzemu Połomskiemu (muzyka rozrywkowa).

Tegoroczna walka o najwyższe trofea zapowiada się szczególnie emocjonująco, bowiem nadesłano około 40% więcej zgłoszeń w porównaniu do edycji 2008. O nominacje do Nagród ubiegało się tym razem 90 albumów muzyki poważnej, 35 płyt jazzowych, niemal 170 albumów z polską muzyką rozrywkową, ponad 100 albumów zagranicznych wykonawców, 160 singli i 113 videoklipów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Wow nominowani do otrzymania nagrody są wykonawcy na poziomie!!! Cud! A do takich telekamer kto był w muzyce nominowany? Stachursky i Doda. Jedyny zgrzyt to fil (choć mówię szczerze, że jedna ich piosenka mi się podoba).

Pees Czesław musi wygrać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Acid Drinkers; powinni wygrać i zadedykować nagrodę zmarłemu gitarzyście [*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry i oszczędny w słowach przekaz z ogłoszenia nominacji. Ale o to chodzi w relacjach z tego typu imprez. I za to plus dla Autorki tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak...jak zwykle te same nazwiska...niestety Akademia nic odkrywczego nie ma do powiedzenia...

Najbardziej kontrowersyjną dla mnie kategorią jest ALUBUM POP.

Nie bardzo rozumiem nominację w tej kategorii Doroty Miśkiewicz czy Czesław Śpiewa??? Chyba ktoś zapomniał o Blue Cafe...

A proszę zobaczyc co jest w piosence alternatywnej... znów Czesław Śpiewa???

Brak nominacji dla Bajmu za utwór " Krótka historia" w kategorii piosenka roku , brak odnotowania nowej płyty Edyty Geppert za album , czy płyt lub wydawnictw Anny Marii Jopek - fantastyczne wydanie "Dwa serca& 4 oczy " uważam za bardzo duże niedopatrzenie.

A już nominację dla zespołu Feel czy dla Kupichy jako wokalisty jest dla mnie wielkim nieporozumieniem.

Debiutem fonograficznym jest grupa Pectrus , której płyty do dziś nie ma na rynku , a świetnie sprzedająca się Paulla , nie zyskała w oczach akademii.

I na koniec tych nonsesów zapytam o Marylę Rodowicz i Kasię Kowalską??? Czy naprawdę Dorota Miśkiewicz jest tak fantastyczną wokalistką i nagrała tak doskonałą płytę????

Wnioski...Jeśli Akademia nie otworzy się bardziej na muzykę to wciąż Fryderyki zostaną tylko nagrodą koleżeńską , a nie liczącym się trofeum na polskim rynku muzycznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też maiałam taką nadzieję.
Stawiam na... Czesława.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wrrrr maiłem nadzieję, że przynajmniej na Fryderykach nie będzie Fila :P Stawiam na Czesława ;)

Plus za arta +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.