Facebook Google+ Twitter

Fryderyki 2012. Głosowanie zakończone, wyniki poznamy 26 kwietnia!

Akademia Fonograficzna wybrała już tegorocznych laureatów Fryderyków. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 26 kwietnia w warszawskiej Fabryce Trzciny.

 / Fot. Dorota Dziekiewicz-Pilich, cc 2.0Ponad 1200 członków Akademii Fonograficznej oddało swoje głosy na tegorocznych nominowanych do nagrody muzycznej Fryderyk. Kapituła, w której skład wchodzą nominowani w poprzednich edycjach artyści, a także producenci muzyczni, dziennikarze czy przedstawiciele branży fonograficznej wybrała zwycięzców na drodze dwuetapowego tajnego głosowania w internecie.

Wielka gala odbędzie się 26 kwietnia w warszwskiej Fabryce Trzciny i wyemitowana zostanie w TVP2. W jej trakcie wręczonych zostanie 39 nagród; 36 regularnych Fryderyków oraz 3 "Złote", wręczane za całokształt twórczości. W tym roku takie nagrody otrzymają: Marek Karewicz, Tomasz Stańko i Wojciech Kilar.

Rekordzistami pod względem liczby nominacji w tegorocznej edycji są kobiety. Julia Marcell otrzymała ich 7, tyle samo ma Ania Rusowicz, zaś o 1 mniej ma na koncie Katarzyna Nosowska.

Nominowani do tegorocznych Fryderyków:

Lista nominowanych
Fryderyki to nagroda polskiego przemysłu fonograficznego wręczana za osiągnięcia muzyczne artysty w danym roku, w tym przypadku chodzi o okres od 1 grudnia 2010 do 30 listopada 2011. Tegoroczna edycja jest 19. z kolei.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.