Facebook Google+ Twitter

Fryzjerzy i gwiazdy, czyli III Sieradz Open Hair Festival

W dniach 22-24 lipca 2011 roku po raz trzeci odbędzie się najbardziej nietypowy i niezwykle oryginalny festiwal miejski - Sieradz Open Hair Festival. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem przewodnim "Fryzjerzy i gwiazdy".

Mistrz Antoine

Maestro Antoni Cierplikowski / Fot. Open Hair Festival/mat.promocyjneSieradz Festiwal od zawsze nierozerwalnie związany jest z postacią Antoine Cierplikowskiego, genialnego fryzjera - artysty i wizjonera, który przede wszystkim był jednym z pierwszych stylistów, którzy kreowali fryzury słynnych aktorek, piosenkarek, gwiazd swoich czasów. Przy paryskiej Rue Cambone 5, gdzie mieściła się pracownia i słynny pierwszy salon Antoine'a spotkać można było takie gwiazdy jak: Bridget Bardot, Gretę Garbo, Polę Negri, Sarah Bernhardt, Eleonorę Duse, Josephine Baker, Edith Piaf czy jego wielką przyjaciółkę - Coco Chanel.

Za jego przyjazd do Hollywood wytwórnia Metro Goldwyn Mayer oferowała 5 milionów franków w złocie a gwiazdy srebrnego ekranu oraz sama prezydentowa Eleonora Roosvelt ustawiały się w kolejce do niego. Wywoływał skandale, zmieniał świat i kreował do dziś obowiązujące ikony stylu: słynną i niezmiennie modną "chłopczycę", rozwiany look a'la Bridet Bardot czy słynne pierścionki Josephine Baker - która jako pierwsza czarnoskóra kobieta pojawiła się na okładce magazynu Vouge nie tylko w uczesaniu, ale i w kreacji Mistrza Antoine'a.

Open Hair Festival

Oficjalne logo festiwalu / Fot. Open Hair FestivalSieradz Open Hair Festival powstał w 2009 r., w setną rocznicę narodzin chłopczycy. Organizowany jest w Sieradzu, rodzinnym mieście Cirplikowskiego, które słynny fryzjer regularnie odwiedzał i gdzie zmarł w 1976 r. W tym roku Festival odbędzie się po raz trzeci i wraca do niezwykłej historii mistrza Antoine'a.

"Fryzjerzy i gwiazdy" to hasło przewodnie tegorocznej edycji festiwalu, ale także główne wydarzenie artystyczne z udziałem czołowych polskich gwiazd oraz stylistów. Podczas trzech dni Festivalu będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych, obejrzeć pokazy mistrzowskie, posłuchać koncertów, spotkać stylistów z Polski i zagranicy, śledzić przebieg XXVII konkursu fryzjerskiego im. Antoine Cierplikowskiego oraz wziąć udział w biciu najbardziej "wyczesanego" rekordu świata.

Open Hair Festival to jedyna w Polsce impreza w formie zabawy miejskiej na wolnym powietrzu. Gromadzi uznanych fachowców, adeptów sztuki fryzjerskiej i amatorów zainteresowanych stylizacją. Łączy profesjonalne konkursy fryzjerskie z rozrywką dla publiczności. Organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Sieradz.

Trzecia edycja największej w Polsce imprezy plenerowej poświęconej stylizacji fryzur odbędzie się w dniach 22-24 lipca 2001r. w Sieradzu, rodzinnym mieście Antoniego "Antoine'a" Cierplikowskiego. Tegoroczny festiwal pokaże związki Antoine'a ze światem celebrities pierwszej połowy XX wieku. Przypomni, jak chłopiec z Sieradza współtworzył największe kobiece kreacje XX wieku i jak rodził się zawód stylisty.

Open Hair Festival to nie tylko fryzury
35 rocznica śmierci Antoniego Cierplikowskiego

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.