Facebook Google+ Twitter

Fugazi Festiwal - najdłuższy koncert świata!

Od 1 do 22 września na Cyplu Czerniakowskim w Warszawie zagra ponad 200 zespołów.

Kiedyś - Fugazi Music Club

 / Fot. Materiały prasowe21 lat temu w Warszawie istniał Fugazi Music Club. Mieścił się w dawnym Kinie WZ na ulicy Leszno 19. Jego pomysłodawcą był Waldemar Czapski. Było to jedyne takie miejsce w kraju. Po mimo tego, że klub istniał tylko 11 miesięcy (od 10 stycznia 1992 roku) zyskał status legendy.
Yach Paszkiewicz powiedział na temat klubu: Fugazi to była moja miłość – dla mnie w tych pionierskich czasach to był klub marzeń.
Swoją działalność Fugazi Music Club rozpoczął 20 dniowym festiwalem. W ciągu niecałego roku działalności w klubie zagrało ponad 300 zespołów, polskich i zagranicznych. Kult wykonał tam pierwszy raz piosenki z płyty „Tata Kazika”, Vader dogadywał pierwszą zagraniczną trasę, Acid Drinkers grał tam swój pierwszy koncert w Warszawie.
Można tam było spotkać Jurka Owsiaka, Kubę Wojewódzkiego, Tadeusza Nalepę, Czesława Niemena i wielu innych.
Fugazi Music Club łączyło niezliczoną ilość osób, które pomagały ze zwykłej miłości do muzyki. Zwolennicy klubu rozklejali plakaty, rozprowadzali ulotki i bilety, redagowali gazetę Fugazigaz oraz pomagali przy pracach w Fugazi. Niektórzy nawet spali w klubie. Było otwarty 24 godzi na dobę.
W każdy poniedziałek scena była otwarta dla każdego kto tylko chciał zagrać.
Wydawnictwo „Kultura Gniewu” tworzy komiks o klubie Fugazi. Na 200 stronach będzie opowiedziana cała historia Fugazi. Kręcony jest również film dokumentalny. Artyści tacy jak Kazik, Litza czy Tytus opowiadają przed kamera o swoich wspomnieniach dotyczących klubu.

Dziś - FUGAZI FESTiwal

 / Fot. Materiały prasoweBrakuje dziś prawdziwej rock‘n’rollowej atmosfery. FUGAZI FESTiwal chce to zmienić. Fugazi Music Club był tworzony przez ludzi młodych, którzy chcieli w latach 90 zrobić coś ciekawego. Festiwal odwołuje się właśnie do tej potrzeby na szalone posunięcia. Daje młodym ludziom alternatywę. Każdy może się zgłosić i pomóc przy tworzeniu tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Gwiazdy

Festiwal kontynuuje tradycje Fugazi Music Club. Codziennie na scenie będzie można zobaczyć gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Zagrają takie zespoły jak: Kazik Na Żywo, Voo Voo, Kapela ze Wsi Warszawa, Bednarek, Luxtorpeda i wiele innych. W sumie będzie ich około 60.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.