Facebook Google+ Twitter

Fukushima. Usuwanie szkód po katastrofie, może potrwać nawet 40 lat!

Ogromne koszty neutralizacji i wyburzania elektrowni atomowej Fukushima I, nie są przeszkodą dla rządu Japonii. Prace mogą potrwać nawet 40 lat.

 / Fot. materiały dla mediów TEPCOTokyo Electric power Company (TEPCO) odpowiedzialna za sprawy związane z przesyłem energii elektrycznej w Tokio, ma rozpocząć w ciągu dwóch lat pozbywanie się zużytych prętów paliwowych. Następnym etapem będzie usuwanie stopionego paliwa, co może zająć ponad 20 lat. Prace, które ostatecznie zakończą usuwanie szkód po katastrofie, mogą trwać nawet do 40 lat.

Minister Goshi Hosono wypowiedział się w kwestii kosztów operacji dotyczącej pozostałości po elektrowni Fukushima. Wydatki na ten cel nie są nazbyt istotne, gdyż dla rządu Japonii, ważne jest by przywrócenie miejsca po elektrowni do porządku, odbyło się bez opóźnień. Takie ustalenia przedstawił Hosono na środowym briefingu.

Koszty całego przedsięwzięcia stawiają przyszłość TEPCO pod znakiem zapytania. Widmo bankructwa zmusiło firmę do zwrócenia się z prośbą o pomoc do rządu.

Źródło:
businessweek.com

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.