Facebook Google+ Twitter

Fundacja "A kogo?" - Budzimy do życia!

Podczas sobotniego widowiska plenerowego „Kraków w Gdańsku”, czyli Piosenki z Krakowa na Długim Targu w Gdańsku, odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji „A kogo?”.

Przy okazji przybliżono publiczności postulaty akcji „Budzimy do życia” nad którą patronat medialny objęły Telewizja Polska, Polskie Radio Program 1, dziennik „Rzeczpospolita”, miesięczniki „Samo zdrowie” i „Zwierciadło”.

Fundacja została założona w 2002 r. przez Ewę Błaszczyk i księdza Wojciecha Drozdowicza, twórcę programu telewizyjnego „Ziarno”. Podstawowym celem fundacji jest wybudowanie pierwszej w Polsce niewielkiej kliniki - wzorca przy Rehabilitacji Neurologicznej w Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce. To tam trafiają najcięższe przypadki. Dzięki powstaniu tej kliniki pacjenci będą mieli szansę na leczenie i rehabilitacje według indywidualnego programu. Według planu w klinice, która nosi nazwę „Budzik” i zadedykowana jest Janowi Pawłowi II, ma stać 12 łóżek.

Ewa Błaszczyk to ceniona aktorka. Wyjątkowa kobieta, która wypowiedziała wojnę temu, czego żaden człowiek nie jest w stanie opanować. Wypowiedziała wojnę śpiączce. Początkowo tylko tej, na którą pewnego tragicznego dnia zapadła jej córka – Ola. Na stronie fundacji podkreśla, że wraz z ludźmi dookoła niej skupionymi chce zamanifestować postawę opowiadającą się po stronie cywilizacji życia, a nie śmierci. Dzięki jej uporowi udaje się łączyć różne środowiska, firmy i ludzi, którzy zwykle ze sobą konkurują aby spełnić cel. Aby otworzyć klinikę i wyposażyć ją najlepiej jak to możliwe.

To dla „A kogo?” połączyły po raz pierwszy swoje siły TVP S.A, TVN, Polsat, a także różne fundacje i organizacje (Fundacja TVN „Nie jesteś sam”, Fundacja „Polsat dzieciom”, Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”, Fundacja „Mam marzenie”, Fundacja Ewy Błaszczyk „A kogo?”, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej). Każda ze stacji wsparła akcję tygodniową kampanią medialną . Pomoc w kompletowaniu wyposażenia oddziału zapowiedział Jerzy Owsiak i jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Akcja została zainicjowana 15 maja 2005 r., symbolicznym aktem postawienia balonu, „Ducha Świętego”, który będzie czuwać nad realizacją nowego projektu.

Działalność fundacji funkcjonuje na różnych płaszczyznach. Dzięki istnieniu strony internetowej www.akogo.pl, rodzice borykający się z podobnym dramatem co założycielka fundacji, mogą skontaktować się z fachowcami, autorytetami medycznymi, rehabilitantami, psychologami a także zdobyć informacje w zakresie schorzeń neurologicznych. Ponadto prowadzona jest działalność społeczno-edukacyjna, popularyzująca wiedzę, sygnalizująca skalę problemu, a także propagująca nowe rozwiązania medyczne i rehabilitacyjne. Celem nadrzędnym jest stworzenie struktur dla dzieci po urazach neurologicznych wymagających długiej, intensywnej i drogiej rehabilitacji.

Ewa Błaszczyk uczy nieprzechodzenia obok sprawy, która większości z nas nie dotyczy. Historia jej zmagania się z nieszczęściem, które dotknęło nie tylko jej córkę, ale i całą jej rodzinę stała się siłą dla wielu osób, z którymi dzieli swój los. W obliczu tragedii znalazła w sobie siłę i energię, którą zaraża ludzi dookoła. Zjednuje sobie osoby, które chętnie włączają się w jej akcje. Często nie są to ludzie dotknięci dramatem ciężkich chorób neurologicznych wśród bliskich. To ludzi dobrej woli, którzy jako wolontariusze wspierają działania fundacji. Do pomocy może przyłączyć się każdy. Wystarczy wysłać wiadomość na numer, który znajduje się na stronie fundacji lub po prostu opowiedzieć bliskim sobie ludziom o walce Ewy Błaszczyk i jej fundacji.

Na podstawie informacji zawartych na www.akogo.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.