Facebook Google+ Twitter

Fundacja Balet ze Szczecina w nowej siedzibie

Fundacja Balet działa w Szczecinie od 21 lat. Prowadzi edukację najmłodszych pasjonatów sztuki baletowej i tanecznej. Na 22 stycznia zaplanowano oficjalne otwarcie nowej siedziby w dawnym kinie Coloseum przy ul. 5 Lipca.

Stara Olejarnia przy ul Dębogórskiej, nominalna, przyszła siedziba Fundacji Balet / Fot. Elżbieta SadowskaOd początku stycznia 2012 r Fundacja Balet funkcjonuje w wyremontowanym Colosseum. Dotychczas nie miała stałej siedziby (zajęcia odbywały się w wynajętych szkolnych salach gimnastycznych i pomieszczeniach Opery na Zamku), chociaż już w 2005 r. miasto przekazało fundacji zabudowania zabytkowej olejarni przy ul Dębogórskiej na Golęcinie. Jednak fundacji brakuje pieniędzy na ten cel, a miasto nie wspiera wydatnie tej inwestycji.

Fundacja Balet podpisała 5-letnią umowę na wynajem pomieszczeń w byłym kinie Coloseum, tym samym, który był brany pod uwagę jako tymczasowa siedziba Opery na Zamku, jednak właściciele byłego kina zwietrzywszy dobry interes, przesadzili z kosztem wynajmu.

Fundacja ma do swojej dyspozycji blisko 230 metrów kwadratowych powierzchni. Są tu dwie sale z lustrami i drążkami do ćwiczeń, trzy szatnie dla uczniów, poczekalnia dla rodziców, biuro i toaleta przystosowana do potrzeb najmłodszych. Część zajęć jest też prowadzona w tymczasowej hali Opery na zamku, aby dzieci oswoiły się ze scena i widownią.

Fundacja Balet na inaugurację oficjalnego otwarcia siedziby przygotowała wiele atrakcji, m.in specjalne zajęcia taneczne z choreografem Pauliną Andrzejewską oraz finalistami programu You Can Dance: Wiolettą Fiuk i Jakubem Jóźwiakiem.

Tymczasem projekt przebudowy zniszczonego gmachu starej olejarni przy ul. Dębogórskiej rozrósł się i zakłada powołanie Domu Sztuki, w którym funkcjonowałaby m.in. jedna z największych w Europie szkół baletowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Marzena Olejnik
  • Marzena Olejnik
  • 14.09.2012 19:10

A w starej olejarni, nic się nie dzieje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Golęciński
  • Golęciński
  • 30.01.2012 13:20

Jest jeszcze nie mniej okazała zabudowa, zabytkowy zespół fabryczny przy ul. Światowida 75-76.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta stara olejarnia, a przedtem młyn parowy to najokazalszy budynek Golęcina. Gdyby Fundacja uzyskała fundusze na remont i przebudowę tego obiektu zgodnie z założonymi planami, to może Golęcino wróciło by do Szczecina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.