Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

793 miejsce

Fundacja Batorego: Jarosław Kaczyński prawdopodobnie się pomylił

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-20 15:14

Fundacja im. Stefana Batorego wydała oświadczenie, w sprawie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który zarzucił jej, że w kampanii profrekwencyjnej brały udział osoby kojarzone z Platformą Obywatelską. Według fundacji, prezes PiS mógł się pomylić. Zapoznaj się z treścią oświadczenia.

W związku z wypowiedzią prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, o udziale w naszej kampanii profrekwencyjnej znanych osób kojarzonych z PO ("Rzeczpospolita", Słowa o Merkel to był mój błąd, 19 października 2011), Fundacja im. Stefana Batorego oświadcza co następuje:

Koalicja Masz Głos, Masz Wybór prowadziła przed wyborami parlamentarnymi 2011 kampanię profrekwencyjną pod hasłem "Kobiety na wybory!". Kampania była adresowana do kobiet z różnych środowisk i w różnym wieku. W materiałach kampanii wystąpiły anonimowe osoby i według naszej wiedzy, żadna z tych osób nie występowała we wzmiankowanym w wywiadzie wieczorze wyborczym (spoty i ogłoszenia prasowe dostępne na stronie: www.kobietynawybory.pl).

Prawdopodobnie prezes Kaczyński pomylił kampanię koalicji Masz Głos Masz Wybór z inną, trwającą w tym samym czasie akcją profrekwencyjną - w tym roku w działania profrekwencyjne przed wyborami parlamentarnymi poza koalicją Masz Głos, Masz Wybór włączyły się - co cieszy - także inne organizacje i instytucje oraz media. O aktywny udział w zachęcaniu do głosowania kobiet Fundacja Batorego zwróciła się przed wyborami do szefów partii, które wystawiły komitety ogólnopolskie (w tym do Jarosława Kaczyńskiego). Niestety apel nasz pozostał bez odpowiedzi.

Ewa Kulik-Bielińska
Dyrektor Fundacji im. Stefana Batorego


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.