Facebook Google+ Twitter

Fundacja Centaurus prosi o pomoc

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-01-07 10:47

30 grudnia wieczorem wybuchł pożar w zabytkowym pałacu w Szczedrzykowicach, w którym mieściła się siedziba fundacji. Płonący budynek gasiły jednostki straży pożarnej z Legnicy, Wołowa, Lubina, Legnickiego Pola i Prochowic. Ludziom nic się nie stało, ale w pożarze zginęły trzy psy: Lusia, Roxy i Lalunia.

 / Fot. mat. fundacji30 grudnia na poddaszu wiekowego budynku wybuchł pożar. Dach z drewnianym szkieletem, drewniane podłogi, schody i drzwi zajęły się ogniem natychmiast. Mieszkający tam pracownicy fundacji uciekli tak jak stali, zostawiając wszystko co mieli. Ludziom nic się nie stało, ale w pożarze zginęły trzy psy, którym drogę odcięły walące się schody. Nadal trwa sprzątanie pogorzeliska.

Głównym celem Fundacji Centaurus jest ochrona praw zwierząt oraz promowanie hipoterapii i terapii kontaktowych z pomocą zwierząt. Od 2006 roku uratowano od śmierci przeszło 450 koni, z czego wiele z nich trafiło do pracy z osobami niepełnosprawnymi w ośrodkach hipoterapeutycznych.


Fundacji potrzeba cegieł, drewna, plandeki do przykrycia dziury po dachu i wielu innych rzeczy. W tej chwili jest tam prawie 200 koni oraz kilkadziesiąt innych zwierząt. Samo wykarmienie ich kosztuje dziennie około 2 tys. zł, a z lekami ta kwota się podwaja. Dla zwierząt potrzebny jest owies, słoma, siano i leki, które spłonęły. Potrzebny jest Ventipulmin, Super Fen, Buteless, rivanol, woda utleniona, a także maści i glinki, środki opatrunkowe (bandaże, gazy, wata, bandaże samoprzylepne).

Adres, na który można wysłać pomoc rzeczową:
Fundacja Centaurus
Szczedrzykowice 10
59-230 Szczedrzykowice
Bezpośredni kontakt z ośrodkiem w Szczedrzykowicach: Agnieszka - tel. 511 437 075

Można także wesprzeć działania statutowe fundacji związane z ponownym przystosowaniem obiektu na potrzeby zwierząt dokonując wpłaty z tytułem POMOC na konto PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na tej stronie.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Większość zwierząt ocalała, ale pożar zniszczył tak wiele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.