Facebook Google+ Twitter

Fundacja Fuga Mundi czeka na zwrot skradzionego zdjęcia

Pod koniec lutego, z wystawy "Oblicza niedostrzeganego piękna” skradziono zdjęcie. Organizatorzy wystawy apelują do złodziei o zwrot fotografii. Nie chcą zawiadamiać policji.

Pierwsza strona kalendarza Fundacji na rok 2009 / Fot. www.ffm.pl- Zdjęcie wyniosły trzy osoby, zapakowały do samochodu. Na szczęście widziały to pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, które zapisały też numery rejestracyjne samochodu - mówi Hubert Gorczyca, pomysłodawca i organizator wystawy.

- Nie informowaliśmy jeszcze policji. Mamy nadzieje, że zdjęcie zostanie zwrócone. Zaapelowaliśmy o to do złodziei na łamach prasy, teraz czekamy. Nie mam pojęcia co powodowało złodziejami. Może to jakiś cichy wielbiciel jednej z dziewcząt przedstawionych na zdjęciu? - dziwi się Gorczyca.

Skradziona fotografia przedstawia dwie kobiety, które wzięły udział w sesji organizowanej przez Fundację Fuga Mundi z Lublina. Organizacja stara się pokazywać osoby niepełnosprawne, które mimo swoich ograniczeń, potrafią radzić sobie w życiu. Jednym z takich działań była właśnie organizacja wystawy fotograficznej „Oblicza niedostrzeganego piękna” zorganizowana w ramach projektu „Potrafisz”.

Modelkami było pięć dziewcząt z różnymi rodzajami niepełnosprawności, z województwa lubelskiego. Zdjęcia zostały także wykorzystane do wykonania artystycznego kalendarza na 2009 r. Wystawa w lubelskim MOPR przy ul. Zembrzyckiej eksponowana jest już dwa miesiące. Wcześniej była między innymi prezentowana w Białej Podlaskiej. Wszędzie budziła ogromne zainteresowanie, ale nie do tego stopnia, by ginęły fotografie.

Będziemy informować czytelników na bieżąco o dalszych losach skradzionej fotografii.Zaginione zdjęcie / Fot. Andrzej Rożek Fundacja Fuga Mundi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

A może właśnie odwrotnie, nie sądzisz hub_lanie? Może właśnie zwróciła uwagę na działania na rzecz osób niepełnosprawnych i działania ich samych? Ja widzę to w ten sposób właśnie. I dla mnie... skórka była warta wyprawki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.03.2009 15:29

Nikt do końca nie wie poza tymi którzy sobie przywłaszczyli omawiany obiekt za jakiego powodu ktoś zdjęcie zabrał a mnie ciężko jest uwierzyć w wybryk chuligański i nie o to tu chyba chodzi.
Zapytam o inny aspekt tej samej sprawy: ile tak naprawdę może kosztować wykonanie kolejnej kopi takiego zdjęcia? (nie wiem jakie miało rozmiary) ale przypuszczam że bez trudu można znaleźć człowieka który wykona taką odbitkę po kosztach materiałów czyli 20-50 zł (a może i za darmo) pytanie czy forma nie przerosła treści i ilość "krzyku" dawno nie przekroczyła o wiele wartości straty odwracając uwagę od istoty sprawy czyli zwrócenia uwagi na osoby niepełnosprawne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.03.2009 21:44

Dziennikarze sa od rzetelnego przekazywania informacji; od tego oni sa, od tego sa oni!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak...:):)Ale czy my nie jesteśmy od rzetelnej informacji a nie od snucia domysłów?:);)

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmmm, hmmmm. dziwny jest ten świat, ja też nie mam pomysłu na wyjaśnienie tej sprawy, obstawiam zwyczajną bezmyślność :):) Gosiu, trzeba było snuć jakieś domysły ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

...chyba nigdy nie zrozumiem takich działań?? Jak mało trzeba mieć mózgu w mózgu aby cos takiego robić?? Nie milej by było kupić kalendarz i poprosić o autograf i fotografa i modelek??
Uważam, że zdjęcie nie zostanie oddane, bo te osoby nawet nie skojażą że o nie chodzi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.