Facebook Google+ Twitter

Fundacja Gajusz opublikowała raport z wydatkownia 1 proc. za rok 2009

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-25 22:03

W roku 2009 Fundacja Gajusz otrzymała z tytułu 1 proc. podatku kwotę 1 809 709,77 zł. Znalazła się w gronie 40 najhojniej obdarowanych organizacji w kraju.

 / Fot. http://pl.wikinews.org/wiki/Plik:GAJUSZ-RAPORT_1procent_2009-01.jpg- Czujemy się wyróżnieni, ale i zobowiązani do szczegółowej informacji o wydatkowaniu tych środków - mówi rzecznik Fundacji Anna Rajska-Rutkowska.

Pierwsza strona raportu opublikowanego w Biurze prasowym Fundacji Gajusz

Znowelizowana Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (która weszła w życie 12 marca 2010 r.) nałoży na organizacje obowiązek wyodrębniania w sprawozdaniach finansowych działań sfinansowanych z 1 proc. podatku. Wkrótce każdy podatnik będzie mógł z łatwością sprawdzić jak wydatkowane zostały jego pieniądze.

Fundacja Gajusz już dziś przedstawia raport z wykorzystania wpływów z 1 proc. podatku za rok 2009. Opracowała taki materiał samodzielnie, nie ma jeszcze Rozporządzenia precyzującego formę sprawozdawczości z wydatkowania 1 proc.

Wpływy z odliczeń 1 proc. podatku stanowią dziś 50 proc. całorocznego budżetu Fundacji Gajusz. Brak tych środków zmusiłby Fundację do ograniczenia pomocy dla dzieci długotrwale i nieuleczalnie chorych, a niektóre z działań wręcz uniemożliwił. (np. zakup leków w roku 2009 był w całości finansowany ze środków 1 proc.).

- Dziękujemy za Państwa 1 proc. Za każdy. Ten mniejszy, bo 0,80 zł to sterylne rękawice niezbędne przy zmianie opatrunku i ten większy, bo 105 zł to rurka tracheotomijna do oddychania. Ich suma pozwoliła pomóc ponad 100 chorym dzieciom - podsumowuje zeszły rok prezes Fundacji Tisa Żawrocka.

Podstrona zawierająca cały raport i komentarzAutor: Katarzyna Kimelska
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie pl.wikinews.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.