Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22901 miejsce

Fundacja Legendy Lotnictwa. Polska duma lotnicza

Sezon lotniczy 2013 powoli zbliża się ku końcowi. Samoloty czeka sen zimowy w hangarach, jednak zimna to nie jest czas na odpoczynek dla Fundacji Legendy Lotnictwa.

Fundacja Legendy Lotnictwa / Fot. archiwum Menu Group"Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości." Słowa Józefa Piłsudskiego to motto działającej od ponad 4 lat fundacji pod nazwą Legendy Lotnictwa, którego głównym celem się budowa latającej repliki samolotu będącego ikoną polskiego lotnictwa czasu międzywojennego - P.11.

Fundacja Legendy Lotnictwa / Fot. archiwum Menu GroupOstatnie głośne wydarzenie zorganizowane przez Fundację Legendy Lotnictwa wraz z Polskimi Orłami odbyło się 29 września br., w Białej Podlaskiej. Był to dzień otwarty na wojskowym lotnisku. Osoby uczestniczące w wydarzeniu mogły obejrzeć samoloty takie jak szkolno-bojowe TS-11 Iskra SBLim-2, był znany z Góraszki Messerschmitt Bf-109 oraz latające w Białej ultralighty i motolotnie. Fundacja Legendy Lotnictwa / Fot. archiwum Menu GroupNiektóre z nich wykonywały loty, jednak budzące największe zainteresowanie Iskra i Lim pozostawały na ziemi. Była więc to doskonała okazja do dokładnego obejrzenia tych samolotów, szczegółów ich konstrukcji czy wyposażenia kabiny.

Fundacja Legendy Lotnictwa / Fot. materiały organizatorówDziałania podjęte przez fundację na rzecz rekonstrukcji P.11 ruszają pełną parą na dniach. Członkowie fundacji uważają, że maszyna ta jest świadectwem zaawansowanego przemysłu lotniczego jak i ogromnej wiedzy polskich inżynierów na początku lat 30. ubiegłego wieku.

Fundacja Legendy Lotnictwa została nominowana do nagrody Lotniczego Orła 2012 w kategorii "Organizacja Lotnicza Roku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.