Facebook Google+ Twitter

Fundacja Polish Orphans Charity po raz ósmy przyznaje stypendia

Do uzdolnionej młodzieży z Radomia już po raz ósmy trafią stypendia z kanadyjskiej fundacji Polish Orphans Charity. W tym roku wśród 20 nastolatków zostanie rozdysponowanych 20 tysięcy dolarów kanadyjskich.

 / Fot. zrzut ekranuPolscy przedstawiciele Fundacji co roku wybierają grono młodych uczniów w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W Radomiu jedną z odpowiedzialnych za to osób jest Krzysztof Gajewski, który zachęca do składania aplikacji. Termin wysyłania wniosków mija z końcem czerwca, zaś wyniki i lista zakwalifikowanych stypendystów zostanie ogłoszona we wrześniu. Kto może się ubiegać o pomoc z fundacji? Są to dzieci pochodzące z niezamożnych rodzin, sieroty lub półsieroty, które wyślą swój wniosek aplikacyjny za pośrednictwem Urzędu Miasta lub złożą je w Wydziale Edukacji, Sportu i Turystyki.

Rekrutacja jest podzielona na trzy etapy i ma na celu wyłonienie nie tylko najbardziej uzdolnionych, ale również najlepiej rokujących stypendystów. Młodzi artyści ubiegający się o stypendium muszą zajmować się jedną z artystycznych dziedzin sztuki: muzyką, malarstwem, grafiką, fotografią, poezją lub rzeźbiarstwem. Stypendia są bezgotówkowe, co oznacza, że pieniądze nie trafią bezpośrednio do młodych ludzi, ale zostaną przeznaczone na zakup np. instrumentów muzycznych, programów graficznych, aparatów lub wyposażenia pracowni malarskiej.

Polish Orphans Charity działa od 2000 roku, zaś w Radomiu pierwsze stypendia przyznane zostały dopiero 7 lat później. Z pomocy fundacji skorzystało już 270 uzdolnionych uczniów. Prócz Radomia, w akcji stypendialnej biorą również udział Katowice i Kielce oraz całe województwo mazowieckie. Przyznane stypendia dają młodym radomianom szansę na dalszy rozwój artystyczny, często hamowany z powodu niewystarczających środków finansowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.