Facebook Google+ Twitter

Fundacja Pro Omnibus śpiewa dla kardynała w Ciechocinku

Współautorzy: Marta Wróbel

8 lipca 2009r. odbył się w ciechocińskim kościele niezwykły koncert, dedykowany księdzu kardynałowi Zenonowi Grocholewskiemu. W czasie koncertu wystąpiła utalentowana, niepełnosprawna młodzież - podopieczni fundacji Pro Omnibus.

Ksiądz Kardynał Zenon Grocholewski i Biskup Alojzy Mering. / Fot. M. WróbelNa koncercie był także obecny biskup ordynariusz diecezji włocławskiej oraz inni duchowni. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili parlamentarzyści oraz władze Ciechocinka.
Ksiądz kardynał wręczał wybranym, zasłużonym osobom, specjalną edycję książki poświęconej wizytom kardynała w Ciechocinku, pt. "Dar spotkania - Zenon Kardynał Grocholewski w Ciechocinku" oraz publikację "Świadectwo słowa - Zenon Kardynał Grocholewski w Ciechocinku", której wiele miejsca poświęcono kardynałowi (także fragmenty jego kazań).

Wszyscy występujący w koncercie zaśpiewali utwór Piotra Rubika "To cała prawda". / Fot. M. WróbelUroczystości uświetniła młodzież niepełnosprawna, która dla kardynała przygotowała
wzruszający repertuar, który na wielu twarzach powodował wzruszenie i łzy. W swoich słowach, skierowanych do podopiecznych fundacji, Grocholewski nie szczędził słów uznani dla młodych, zdolnych osób, gratulował im talentu i życzył, by go dalej rozwijali. Koncert miał charakter rodzinnego spotkania, dlatego też na scenę wokaliści byli wprowadzani przez swoich bliskich.
Daria Barszczyk. / Fot. M. Wróbel
Przypomnijmy, że fundacja Pro Omnibus jest organizatorem "Festiwalu Młodzieży Niepełnosprawnej" który w tym roku odbędzie się po raz XII. Koncerty odbywać się będą w dniach 30-31 lipca i 1 sierpnia w Aleksandrowie Kujawskim oraz 2 sierpnia w Toruniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pewnie utwór "Republiki", z nieodżałowanym Grzesiem Ciechowskim -"Mamona".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.