Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28813 miejsce

Fundacja “ Promień Słońca”: Przeciw wykluczaniu społecznemu

Fundacja “Promień Słońca” powstała w 2005 roku przy Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych ul. Jagiellońska 69 w Legionowie, a jej założycielami byli rodzice i nauczyciele szkoły. Status OPP uzyskała w 2008r.

Na wycieczce w Lublinie. Każdy chce dotknąć koziołka na szczęście. / Fot. Jerzy JastrzębskiJakie są cele fundacji?

Głównym celem jest ogólnie rzecz ujmując działanie na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży dotkniętej tym rodzajem niepełnosprawności poprzez działanie mając na celu wyrównywanie szans. Następnym bardzo ważnym celem jest przeciwdziałanie wykluczaniu społecznemu tej grupy dzieci i młodzieży oraz ich najbliższych.

Jakie działania podejmują Fundacja, jej zarząd i członkowie, aby realizować cele statutowe?

Fundacja stara się zapewnić swoim podopiecznym najlepsze warunki do rozwoju. Po konsultacjach z dyrektorem szkoły dokonujemy zakupów niezbędnych pomocy edukacyjnych. Wyposażamy świetlice, miejsca gdzie przebywają podopieczni Fundacji w sprzęt elektroniczny, komputery, zestawy edukacyjne. Dofinansowujemy również wycieczki, imprezy okolicznościowe. Jesteśmy fundatorami nagród dla podopiecznych. Wspieramy działania warsztatów malarskich prowadzonych przez szkołę. Wraz z podopiecznymi uczestniczymy w plenerach malarskich i wystawach organizowanych przez znanego malarza Marka Kraussa.

Podopieczni Fundacji na wycieczce w Żelazowej Woli . / Fot. Jerzy JastrzębskiFundacja prowadzi swe działania wielotorowe. Publikujemy artykuły dotyczące niepełnosprawności intelektualnej, problemów osób niepełnosprawnych intelektualnie. Jesteśmy aktywni przy organizacji wystaw twórczości podopiecznych. Zapraszamy lokalne media, prasę, telewizję (Gazeta Miejscowa, LTV, Gazeta Powiatowa, TO i OWO Legionowo) do współpracy z nami w celu przeciwdziałania wykluczaniu społecznemu. Staramy się aby przynajmniej raz w tygodniu społeczność powiatu legionowskiego mogła dowiedzieć się czegoś o osobach niepełnosprawnych intelektualnie i ich dokonaniach. Do działań na rzecz osób niepełnosprawnych zachęcamy wiele instytucji, organizacji oraz wszystkich ludzi dobrej woli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.