Facebook Google+ Twitter

Fundacja PZU pomaga ofiarom trąby powietrznej pod Częstochową

W tym tygodniu Zarząd Fundacji Grupy PZU zatwierdził 57 wniosków o pomoc. Po niedzieli Fundacja rozpatrzy kolejne. Obecnie zatwierdzono do przekazania Caritas Częstochowa kwotę 400 tys. zł. na zakup materiałów budowlanych. Pieniądze trafią do poszkodowanych w lipcowej nawałnicy pod Częstochową.

Pierwsi poszkodowani podczas lipcowej tragedii mogą zacząć odbierać materiały budowlane zakupione przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej za pieniądze przekazane przez Fundację PZU. Do dziś zatwierdzono 57 wniosków.
– Rozpatrzone wnioski pochodziły z gminy Kłomnice, od mieszkańców wsi Adamów, Skrzydłów (Skrzydlów - przyp. red.) i Huby, najbardziej poszkodowanych przez lipcowy kataklizm. Obecnie osoby te mogą odbierać zamówione materiały budowlane – cegły, cement, drewno budowlane, blachę dachową. Materiały mogą być przeznaczone nie tylko na odbudowę zniszczonych domów, ale też budynków gospodarskich – poinformował Wiadomości24.pl Tomasz Brzeziński, rzecznik prasowy Grupy PZU. – Do tej pory Zarząd Fundacji PZU zatwierdził do wypłaty łączną kwotę ok. 400 tys. zł. Pierwszeństwo w uzyskaniu pomocy ze środków Fundacji PZU mieli poszkodowani, którzy w jakiś sposób byli związane z Grupą PZU (właściciele gospodarstw, bądź osoby z nimi blisko spokrewnione, które miały np. wykupioną polisę OC komunikacyjnego, czy były ubezpieczone w ramach umów grupowych na życie) – wyjaśnia rzecznik Brzeziński.

Osoby, które nie miały ubezpieczenia, także otrzymają wsparcie. Ich wnioski będą rozpatrywane od wtorku na miejscu, w Częstochowie. – Wsparcie powinno zostać udzielone tym osobom w ciągu kilku tygodni – zapewnia Tomasz Brzeziński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No i chociaż raz jakaś dobra wiadomość o tym PZU Wrocław
http://agentpzu.wroclaw.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.