Facebook Google+ Twitter

Fundacja "Razem Lepiej" chce zmian w kodeksie rodzinnym

Fundacja "Razem Lepiej" z podwarszawskiej Wesołej organizuje szeroko zakrojoną akcję, obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej na rzecz zmian w kodeksie rodzinnym.Owe zmiany dotyczą ważnego problemu rozwodzących się małżonków.

Fundacja "Razem Lepiej" chce, aby "rozwiązanie małżeństwa przez orzeczenie rozwodu faktycznie kończyło wszelkie spory pomiędzy byłymi małżonkami". W związku z tym proponuje proponuje wpisanie do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, obowiązkowego porozumienia, dołączanego do pozwu o rozwód. Porozumienie to miałoby zawierać uzgodnienia w zakresie podziału majątku wspólnego oraz ugodę dotyczącą kwestii władzy rodzicielskiej (wskazanie małżonka, u którego dzieci po rozwiązaniu małżeństwa będą mieszkać oraz porozumienie w zakresie alimentacji zarówno na dzieci, jak i na byłego małżonka). Jeżeli małżonkowie nie zdołaliby się porozumieć, wówczas sąd orzekając rozwód według własnego uznania rozstrzygałby o alimentacji na dziecko i ewentualnie byłego małżonka oraz o tym, z którym z małżonków miałyby mieszkać dzieci. Fundacja proponuje również wprowadzenie kodeksowego zakazu pozbawiania władzy rodzicielskiej rodziców, którzy właściwie wykonywali obowiązki rodzicielskie, lecz tylko z powodu kłopotów finansowych nie są w stanie zapewnić im należytych warunków materialnych.

Fundacja liczy, że zmiana ta usprawni działanie wymiaru sprawiedliwości w przedmiotowej kwestii, sprawi, że "rozwodzącym się małżonkom opłaci się uzgadniać sporne sprawy poza salą rozpraw, zaś wyrok rozwodowy faktycznie rozwiąże wszelkie łączące ich więzy". Zmiana prawa ma również zagwarantować alimenty każdemu z małżonków, który nie ponosi głównej winy za rozwód, gdy z powodu rozwiązania małżeństwa jego standard życia obniży się.

Aby projekt ustawy został skierowany do laski marszałkowskiej, celem rozpatrzenia go na posiedzeniu Sejmu konieczne jest zebranie 100 tys. podpisów.

Osoby chętne wesprzeć działania fundacji mogą z jej strony internetowej www.razemlepiej.pl ściągnąć listy poparcia, zebrać podpisy i potem wysłać je pod adresem "Razem Lepiej", ul.Jana Pawła II 17c, 05-077 Warszawa-Wesoła.

Dzięki tego typu akcjom, tzw. zwykli obywatele niebędący posłami ani członkami Rady Ministrów, mogą włączyć się w proces legislacyjny, warto więc wykorzystać tą szansę i tym samym przyczynić się do zmiany prawa, w tej jakże ważnej i ważkiej sprawie.

Od mieszkańców Lublina i okolic chętnie odbiorę listy poparcia, przekazując je potem Fundacji, mogę także dostarczyć wydruki list. Kontakt 81 747-24-58

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

NO NO
  • NO NO
  • 17.02.2011 16:34

Całkiem zgrabnie to ujęte! gdyby jeszcze przejść przez proces legislacyjny to i owszem. Spróbujmy! Jest na więcej!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ola
  • ola
  • 12.02.2011 22:49

Projekt jest bardzo dobry,wreszcie to jeden sąd będzie musiał od początku do końca zakończyć sprawę rozwodu i podziału majątku.Jestem na tak i włączę się w akcję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sebastian
  • Sebastian
  • 12.02.2011 16:29

Akcja godna podziwu,popieram całym moim sercem i też będę zbierał podpisy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.