Facebook Google+ Twitter

Fundacja Rkwadrat - ratownicy na motorach

fundacja r2 motocekle ratownicze motocyklowe ratownictwo medyczne rkwadrat

 / Fot. radio skala / Fot. radio skalaKraków jest jednym z niewielu polskich, miast
w których coraz prężniej działa ratownictwo na motocyklach. Wszystko dzięki Fundacji R2, której wolontariusze we współpracy z pogotowiem ratunkowym regularnie wyjeżdża na krakowskie ulice niosąc pomoc poszkodowanym w wypadkach.
Jak czytamy na stronie fundacji, motocyklowe ratownictwo medyczne jako program pilotażowy dla Krakowa rozpoczęło swoje działania pięć lat temu, wcześniej przy Stowarzyszeniu Rafael (Rafael patron ratowników), od 2008 roku już jako Fundacja R2. W 2003 roku w gronie znajomych padł pomysł stworzenia ratownictwa na motocyklach. Udało się zebrać grupę motocyklistów, którzy przeszli odpowiednie szkolenia i w wolnych chwilach byli gotowi nieść pomoc ofiarom wypadków drogowych. Pierwsza przeszkolona grupa ratowników - motocyklistów rozpoczęła współpracę z Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym w 2005. Ratownicy motocyklowi regularnie również spotykają się na treningach, podczas których ćwiczą swoje umiejętności jazdy.

Ratownicy pełnia dyżury głównie w weekendy. Poruszają się po obszarze śródmieścia będąc w stałej łączności z pogotowiem. Mają do dyspozycji dwa motocykle ratownicze BMW RT 1150 Ambulans i BMW RT 1200 Ambulans oraz 5 motorów szkoleniowych.

Fundacja realizuje szereg szkoleń związanych z ratownictwem między innymi Szkoła Motocyklowa Ratowników Medycznych R2. W planach jest stworzenie profesjonalnej stacji pogotowia ratownictwa motocyklowego obejmującej zasięgiem cały Kraków, a nie tylko jego centralna część. Fundacja boryka się jednak z problemami finansowymi - jest to organizacja pożytku publicznego w pełni zależna od dotacji sponsorów.
Więcej o działalności fundacji znajdziesz na stronie www.rkwadrat.pl

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.