Facebook Google+ Twitter

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii w realu na temat on-line

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-15 12:48

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii po raz trzeci organizuje forum związane z technologiami teleinformatycznymi stosowanymi w edukacji, medycynie, kulturze, administracji.

Ich twórcy i użytkownicy spotkają się w Fundacji 16 grudnia, o godz. 12.00, by dyskutować o możliwościach, sposobach, szansach i zagrożeniach związanych z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych w wielu dziedzinach aktywności społecznej.

ICT (Information and Communication Technologies) oznacza technologie, które krótkim czasie zrewolucjonizowały wiele dziedzin życia. Na dobre czy na złe? W jaki sposób poddać standardom jakości tak żywiołowo rozwijane działania w szerokim zakresie odbiorców i tematyki: od projektów społecznych, przez akademickie, do artystycznych i wysokospecjalistycznych funkcji ekspertowych?
Uczestnikami forum będą między innymi przedstawiciele Telemedycyny Polskiej – lidera w wykorzystaniu teleinformatyki w medycznym nadzorze pacjentów kardiologicznych oraz przedstawiciele Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia, który wykorzystuje nowoczesne narzędzia w celu monitorowania aptecznej sprzedaży leków oraz w tworzeniu baz indywidualnych historii zdrowia pacjentów. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali także reprezentanci urzędów miast, placówek kulturalnych i oświatowych oraz innych sfer działalności społecznej i gospodarczej, aktywnie wykorzystujący zorganizowany system przesyłania informacji na odległość.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii jest jedynym i bardzo aktywnym polskim uczestnikiem projektu europejskiego eQSF A Quality Standards Framework for ICT in Learning. Organizowane w ramach tego projektu forum e–enjoy ICT QualiTY umożliwiła szerszej grupie środowisk dyskusję nad potrzebą standaryzacji jakości pracy za pośrednictwem nowoczesnych technologii przesyłania informacji na odległość. Tradycją spotkań organizowanych w Fundacji jest demonstracja celów osiąganych przez jej zespół w tej dziedzinie.

Materiał prasowy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.