Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18845 miejsce

Fundacja "Sekret Gai" pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom

Wspieranie dzieci chorych i niepełnosprawnych, przy użyciu odpowiednio wyszkolonych do tego celu psów, jest celem Fundacji "Sekret Gai" z Lubonia koło Poznania. O organizacji i jej działaniach rozmawiam z Grażyną Jujką - Prezesem Fundacji.

 / Fot. W24Od kiedy działacie i co spowodowało założenie organizacji?
Działamy od 2007 roku, rejestr w sądzie Fundacji nastąpił w 2008 roku. Najpierw prowadziłam zajęcia kynoterapeutyczne indywidualnie wraz z moimi dwoma goldenami: Sokratesem i Gają. Później jednak zdecydowałam widząc potrzeby i zainteresowanie terapią przez innych, stworzyć organizację i skupić ludzi, którzy również z psami będą chcieli w taki sposób pomagać dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Uważałam i nadal tak uważam, że grupa ludzi to większe możliwości i większa skuteczność w działaniu i pomaganiu, w szerszym zakresie.

Jaki jest główny, najważniejszy cel fundacji?
Wspieranie dzieci chorych i niepełnosprawnych, przy użyciu odpowiednio wyszkolonych do tego celu psów. Poza tym promujemy wśród społeczeństwa wzorce właściwego wychowania, szkolenia oraz komunikowania z psami.Działania Fundacji skierowane są do dzieci i młodzieży z różnymi dysfunkcjami fizycznymi lub psychicznymi. / Fot. Z archiwum Fundacji "Sektet Gai"

Jesteśmy partnerami w realizacji projektu przez Urząd Miasta Lubonia "Niezapominajka -pamiętajmy o najmłodszych". / Fot. Z archiwum Fundacji "Sektet Gai"Wasze działania skierowane są do dzieci i młodzieży, jak duża grupa jest nimi objęta?
Nasze działania skierowane są do dzieci i młodzieży z różnymi dysfunkcjami fizycznymi lub psychicznymi. Jeśli chodzi o promowanie wiedzy na temat szkolenia i wychowania psa jest adresowana do wszystkich grup społecznych.

Czy są już konkretne pomysły i projekty do zrealizowania na ten rok?
Tak, w porozumieniu ze Szkołą Specjalną nr 110 w Poznaniu zwiększamy intensywność współpracy ze Szpitalem Klinicznym nr 5 w Poznaniu, gdzie nasze psy, wraz z przewodnikami będą odwiedzać małych pacjentów. Chcemy również rozpowszechnić w szkołach program edukacyjny dotyczący bezpiecznych zachowań i komunikacji z psem. Oczywiście będziemy w tym roku kontynuować kynoterapię z naszymi podopiecznymi i będziemy starać się zwiększać zasięg o nowych podopiecznych.

W jaki sposób promujecie organizację i jakie przynosi to efekty?
Mamy swoją stronę internetową, na którą zapraszamy www.sekretgai.pl . Włączamy się w akcje pomocy dzieciom, jak na przykład "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy",czy udział w festynach skierowanych dla dzieci niepełnosprawnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pieski dają fajną motywacje do ćwiczeń rehabilitacyjnych...
5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.