Facebook Google+ Twitter

Fundacja Serce Dziecka. "Lipcowe Mamy" zebrały 2 tys. zł!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-14 17:29

Huśtawka, jeździk, a może zestaw drewnianych klocków? Niejedna mama zastanawia się, co wyjątkowego kupić dziecku z okazji pierwszych urodzin. "Lipcowe Mamy" postanowiły przy okazji świętowania, zrobić coś dobrego.

I zrobiły - zebrały 2. tys. zł na zakup foteli dla rodziców czuwających przy szpitalnych łóżkach chorych dzieci. A to był dopiero początek pomagania.

Zaczęło się od pewnej nastolatki, która zaszła w ciążę. Mamy z forum postanowiły wspomóc dziewczynę - przede wszystkim materialnie, ale też podnieść na duchu, przekazać pozytywne fluidy. - Okazało się, że we wspólnym działaniu tkwi ogromna siła, a pomaganie przynosi ogromną satysfakcję – mówi Klara, mama Stasia. Kolejna porcja dobrych uczynków powędrowała do rodziny jednej z forumowiczek, ciężko doświadczonej przez los. Ponownie udało się sprawnie zorganizować i przekazać pomoc.

Przez kolejne miesiące forumowe mamy poznawały się coraz lepiej, zawiązało się nawet kilka prawdziwych przyjaźni. Przed pierwszymi urodzinami dzieci jedna z nich zainicjowała kolejną dobroczynną akcję, tym razem jednak forumowiczki postanowiły wybrać cel, który pomoże na raz wielu dzieciom i ich rodzicom.

Wybór padł na zbiórkę fundacji "Serce Dziecka" prowadzoną na portalu www.domore.pl, która ma dostarczyć pieniądze na zakup rozkładanych foteli dla rodziców przebywających w szpitalach po operacjach dzieci. Grupa nazwała się "Lipcowe Mamy" i założyła w serwisie własną akcję. Oprócz niej stworzyła także stronę na portalu społecznościowym Facebook. Błyskawicznie udało się całą sumę.

Od tej pory "Lipcowe Mamy" cyklicznie organizują "burzę mózgów" i wspierają potrzebujących.

Aktualna akcja ma na celu zebranie 1,5 tys. zł na rzecz 3-letniej Oliwki, podopiecznej fundacji "Mam Marzenie". Ciężko chora dziewczynka wymarzyła sobie pokoik w stylu Myszki Miki. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup łóżka i akcesoriów, które uczynią jej pokoik przyjaznym, dającym wsparcie w walce z chorobą.

Akcję Lipcowych Mam można wesprzeć na stronie: http://www.domore.pl/beta/view/p/akcja/10028096

Działania zaangażowanych mam stanowią dowód na to, że internetowe społeczności mają równie wielką moc sprawczą jak te, które narodziły się w tzw. realu. Tylko od nas zależy, czy przekujemy energię grupy w coś dobrego.

Pamiętajmy, że razem mamy wielką moc!
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.