Facebook Google+ Twitter

Fundusze Europejskie wpływają na Polki – przedsiębiorcze kobiety

Polki chętnie korzystają z Funduszy Europejskich – potrafią pogodzić obowiązki rodzinne z zawodowymi. Zakładają własne firmy, poszukują lepszej pracy, dzięki umiejętnościom zdobytym podczas szkoleń, rozwijają się spełniając swoje marzenia.

Fundusze Europejskie wpływają na Polki – ambitne i przedsiębiorcze kobiety / Fot. Krzysztof M. RatschkaDotychczas z programu Kapitał Ludzki skorzystało blisko 3,8 miliona kobiet. Brały one czynny udział w projektach edukacyjnych oraz aktywizacji zawodowych. Kobiety stanowią większość uczestników programów prowadzonych na terenie Polski. Dzięki wykorzystanym środkom ok. 64 tys. bezrobotnych kobiet założyło własne przedsiębiorstwa.

Wyniki przeprowadzonych badań pokazuję, że kobiety są bardziej zdeterminowane w podnoszeniu swoich kwalifikacji i udoskonalaniu swojej wiedzy zawodowej częściej niż mężczyźni. Same poszukują projektów, w których mogłyby uczestniczyć.

Kobiety od niepamiętnych czasów spotykały trudności na rynku pracy. To spowodowało promowanie idei równych szans dla kobiet i mężczyzn poprzez zabiegi takie jak: zwiększenie dostępności opieki przedszkolnej, ułatwienie powrotu do pracy po przerwie związanej z macierzyństwem. Również kobiety po 50 roku życia mają udogodnienia w postaci podwyższania swoich kwalifikacji co sprawia, że ich szanse utrzymania się na rynku pracy wzrastają i stają się atrakcyjne dla pracodawców.
Minister Elżbieta Bieńkowska, Fundusze Europejskie wpływają na Polki – ambitne i przedsiębiorcze kobiety / Fot. archiwum Menu GroupMinister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska zaznacza, że dzięki prowadzonym programom ponad 138 tys. dzieci uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez blisko 4 tys. przedszkoli, które otrzymały wsparcie z funduszy. Szkolenia dla kobiet w wieku 50+ odbyło ponad 172 tys. kobiet.

Wybrane przykłady obrazują, jak wyjątkową grupę stanowią kobiety wspierane przez projekt bazowane na funduszach europejskich. Minister Bieńkowska zaznacza, że kolejna pula unijnych środków, to kolejne szanse, które warto wykorzystać.

Innowacje, przedsiębiorczość, współpraca nauki z biznesem to czołowe tematy, na które będą przeznaczone pieniądze. Wspierana również będą dotychczasowe tworzenie firm. Szefowa resortu ma nadzieję, że na każdym obszarze kobiety pokażą na co je stać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Panie Bogdanie mam prośbę, czy szanując nas i czytelników mógłby Pan, i Pański zespół, przestać uprawiać tutaj autoreklamę. Mierzi mnie patrzenie na relacje z Pańskich wyjazdów, spotkań, niezweryfikowanych dokonań itp okraszonych każdorazowo zdjęciem z Panem na froncie. Żenada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.