Facebook Google+ Twitter

Fundusze OFE: koniec akwizycji?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-28 14:21

Już od jakiegoś czasu toczą się prace nad zmianą ustawy dotyczącej funduszy emerytalnych OFE. Jednym z projektów jest zakaz akwizycji i możliwości korzystania z akwizytorów OFE co ma na celu zlikwidowanie - podobno - licznych patologi.

Projektowane zmiany w OFE

Już od jakiegoś czasu toczą się prace nad zmianą ustawy dotyczącej funduszy emerytalnych OFE. Jednym z projektów jest zakaz akwizycji i możliwości korzystania z akwizytorów OFE co ma na celu zlikwidowanie - podobno - licznych patologi oraz obniżenia kosztów funduszy OFE. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło że zmiany idą w słusznym kierunku. Akwizytorzy nie są potrzebni jeśli można zapisywać się lub przenosić osobiście. No i znikną wszystkie patologie, nagabywania itd. Jednak czy rzeczywiście są to słuszne zmiany?

Ograniczenie wolnego rynku

Po pierwsze jest to kolejne ograniczenie działalności gospodarczej. Państwo po raz kolejny chce arbitralnie decydować co słuszne, a co nie, zastępując naturalne mechanizmy rynkowe ustawą i rozporządzeniami. Jak pokazuje praktyka w długim terminie skutki były zawsze odwrotne od oczekiwań i zamiast likwidować patologie tworzyły je.

Mówiąc o patologiach trzeba tu podkreślić, że największą z nich jest sam fakt istnienia przymusu ubezpieczeń, istnienia ZUS-u oraz przymusowych OFE. Zgodnie z maksymą „Socjalizm to taki ustrój w którym bohatersko pokonuje się problemy, które normalnie nie są znane” obecnie rząd stara się uporządkować problemy z OFE. One nie są możliwe do naprawy gdyż nie można wyleczyć choroby lecząc objawy. Mówiąc o patologiach związanych z akwizytorami trzeba przypomnieć iż obecnie toczy się w sądach około 60 postępowań na około 130000 zarejestrowanych akwizytorów. Nie wydaje się to być na tyle duża liczba aby można było mówić o patologii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

obiektywny
  • obiektywny
  • 02.10.2010 23:45

Ludzie pracujący w Akwizycji OFE teoretycznie zarabiają nie mało, natomiast jak zwykło sie mawiac "praca sprzedażowa to praca nie zapłacona". Nikt nie patrzy na to ile przedstawiciel pracuje, jakie ma koszty tylko ile zarabia. Może nasza władza spróbuje takiej pracy??? Paranoją jest to że rząd chce pozbawić tysiące rodzin środków do życia, może warto zobaczyć co się w ZUSie dzieje, ile tam zarabiaja zwykli pracownicy, ze o wyższych poziomach i Ich hierarchii nie wspomne. Do czego doprowadzi Nas jeszcze ten kraj........

Komentarz został ukrytyrozwiń
damian En
  • damian En
  • 02.10.2010 23:33

zamiast szukać pieniedzy w OFE niech troche pomysla w rządzie, minister Drzewiecki z nadmiaru pieniedzy ma posiadłość na florydzie, zarabiaja ile chca, a pomyslec im sie nie chce, jezeli PTE zapłaciło akwizytorom, to oni z kolei zapłacili podatki, a teraz wylądują na bezrobociu i bedzie trzeba im jeszcze płacić, w sejmie jedną rzecz trzeba zmienic... osoby przy żłobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.