Facebook Google+ Twitter

Funkcjonariusze CBA weszli do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego

O godzinie 9 rano agenci CBA weszli do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (MRR). Mieli polecenie warszawskiej prokuratury okręgowej. Zabezpieczali tam dokumentację. Zatrzymali też jednego z urzędników resortu - powiedział dziennikarzom, rzecznik CBA, Jacek Dobrzyński.

 / Fot. odder/public domainZ nieoficjalnych informacji uzyskanych przez dziennikarzy wynika, że zatrzymany urzędnik ministerstwa ma być jeszcze dziś doprowadzony na spotkanie z prokuratorem. Jak na razie CBA nie ujawnia, czego dotyczy sprawa oraz, kto i dlaczego został zatrzymany - czytamy w serwisie Dziennik.pl.

Rzecznik Ministerstwa Rozwoju Regionalnego był bardziej otwarty na rozmowę. Powiedział, że resort współpracuje z organami ścigania i ma nadzieję na "szybkie wyjaśnienie tej sprawy".

Dziennikarze RMF FM dotarli do informacji, że sprawa ma związek z "partnerstwem publiczno-prywatnym". Można się domyślać, że w grę wchodzą jakieś bliżej nieokreślone, nieczyste związki urzędników z przedsiębiorcami - podaje na stronie internetowej radio.

Przypomnijmy - Ministerstwo Rozwoju Regionalnego istniejące od siedmiu lat, zajmuje się m.in. sprawami współpracy z organizacjami, które zrzeszają jednostki samorządu terytorialnego, przygotowaniem i opracowywaniem projektów narodowej strategii rozwoju regionalnego oraz sprawami funduszy strukturalnych i opracowywania narodowego planu rozwoju, który stanowi podstawę do zawarcia umowy pomiędzy rządem polskim i Komisją Europejską.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.