Facebook Google+ Twitter

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali handlarzy bronią

Policjanci z katowickiego CBŚP rozbili międzynarodową grupę przestępczą handlującą bronią. Sukces był możliwy dzięki współpracy z policjantami Słowacji, Niemiec i Holandii. Zabezpieczono 340 sztuk broni.

 / Fot. Archiwum CBŚPWedług ustaleń funkcjonariuszy CBŚP, przemytnicy mogli wprowadzić na rynek 1,5 tys. egzemplarzy broni palnej różnego rodzaju.

Kupowali ją legalnie za południową granicą. W Polsce przerabiali na ostrą. Następnie towar eksportowali do krajów Unii Europejskiej m.in. do Holandii.

W przestępczej grupie podział był ściśle określony.

 / Fot. Archiwum CBŚPJedni kradli dokumenty, najczęściej polskie i czeskie dowody osobiste, potrzebne do zakupu broni. Inni członkowie grupy, przewozili broń do Polski. Rusznikarze przywracali jej zdolności bojowe. Kolejni przemycali broń ostrą do odbiorców.

W Aktualnościach CBŚP poinformowano, że przemyt, wyrabianie i handel bronią to nie jedyne przestępstwa, które członkowie grupy mają na sumieniu. Według wiedzy funkcjonariuszy, gangsterzy obracali również fałszywymi banknotami euro, produkowali i sprzedawali narkotyki, działali w charakterze egzekutorów długów.

Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

 / Fot. Archiwum CBŚPDrugim wątkiem sprawy było ustalenie obywateli Polski, którzy zakupili nielegalną broń. Funkcjonariusze CBŚP przeszukali 81 miejsc. Zabezpieczyli, u 43 osób, 100 szt. broni palnej, ponad 17 000 szt. amunicji różnego kalibru, granat F1 oraz trzy wiatrówki wymagające posiadania pozwolenia.

13 osób usłyszało już zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.