Facebook Google+ Twitter

Funkcjonariusze mundurowi popracują 10 lat dłużej

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-11 10:47

Jeszcze nie zakończyła się wojna o pomostówki, a już przed rządem następna - o mundurówki.

PO: Dłuższa praca policjantów za wyższe pensje / Fot. Justyna Cieślikowska/PolskaSzef MSW chce, by od 2010 r. funkcjonariusze m.in. policji, wywiadu, CBA i BOR nie przechodzili na emerytury przed upływem 20 lat pracy. Kiedy Grzegorz Schetyna ogłosił to wczoraj, związkowcy zapowiedzieli protesty. I nie będzie to bój ostatni. Rząd dopiero rozpoczyna rewolucję systemu emerytalnego.

Schetyna zapowiedział, że od 1 stycznia 2010 r. dłużej będą pracować policjanci, funkcjonariusze ABW, wywiadu, kontrwywiadu, CBA, Straży Granicznej, BOR, Straży Więziennej oraz Straży Pożarnej. Projekt ustawy ma być gotowy do połowy przyszłego roku. Wicepremier obiecuje, że będzie on współtworzony przez związki zawodowe służb mundurowych. Jednak związkowcy, przynajmniej na razie, nie widzą takiej możliwości i żądają dymisji szefa MSWiA.

Ale nie tylko funkcjonariusze mogą stracić swoje przywileje. Nieoficjalnie mówi się, że w dalszej kolejności rząd zajmie się wcześniejszymi emeryturami górników, a następnie żołnierzy. - Ale zanim zreformujemy wojskowy system emerytur, musimy stworzyć zawodową armię - mówi "Polsce" wiceprzewodniczący klubu PO Grzegorz Dolniak.

Więcej przeczytasz w serwisie Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.