Facebook Google+ Twitter

Funkcjonariusze policji dostaną zaległe płace?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-04 20:48

Nowy szef MSWiA Jerzy Miller chce w porozumieniu z policyjnymi związkami zawodowymi rozwiązać sprawę zaległości płacowych wobec funkcjonariuszy.

Resort do końca roku powinien wypłacić policjantom zaległych 150 milionów złotych świadczeń socjalnych. Jerzy Miller odpowiadał na pytania posłów sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych.

Szef MSWiA zaznaczył, że będzie rozmawiał o transzach, w jakich można te zaległości uregulować. Szef resortu dodał, że chce też dyskutować na temat podejścia policjantów do służby. Miller powiedział, że bardziej roszczeniowo do takich spraw mogą podchodzić osoby, które nie chcą służyć w instytucjach państwa. - Jeżeli ktoś chce być urzędnikiem, policjantem, reprezentantem państwa wobec reszty społeczeństwa, to musi się samoograniczać - stwierdził szef MAWiA.

Nowy minister spraw wewnętrznych powiedział, że administracja powinna się wzorować na sferze komercyjnej i być na tyle świadoma, aby sama ograniczała swoje wydatki. Tłumaczył, że jeśli powie komendantowi o potrzebie zaoszczędzenia dwóch milionów złotych, zapewne komendant udowodni mu, że takiej kwoty nie da się zaoszczędzić. Jednak jeśli komendant uzyska zapewnienie, że zaoszczędzone pieniądze będzie mógł przeznaczyć na nowe radiowozy, zaoszczędzi cztery miliony.

Jerzy Miller powiedział, że miał się spotkać z policyjnymi związkami w piątek, ale musiał zmienić termin z powodu pogrzebu funkcjonariuszy straży granicznej w Białymstoku. Spotkanie przesunięto na wieczór, 10 listopada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.