Facebook Google+ Twitter

Funkcjonariusze Straży Granicznej uratowali życie mężczyźnie

Przed terminalem bydgoskiego lotniska mdleje mężczyzna. Doszło do zatrzymania krążenia i potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Do akcji ratunkowej przystępują funkcjonariusze SG. To nie ćwiczenia, do zdarzenia doszło 31 maja wieczorem.

Informacja o tym, że przed terminalem leży nieprzytomny mężczyzna i że najprawdopodobniej doszło do zatrzymania akcji serca do funkcjonariuszy Straży Granicznej dotarła tuż po godzinie 19.

Ich reakcja była natychmiastowa. Na miejsce pobiegli plut. SG Adam Antośkiewicz oraz st. sierż. SG Sebastian Kulas i bezzwłocznie przystąpili do udzielania poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej. Z pomocą przyszedł im również kierownik zmiany chor. SG Łukasz Kowal, który doniósł przyniesione z holu głównego urządzenie AED, tj. Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny. Po około 10 minutach prowadzenia resuscytacji krążeniowo–oddechowej poszkodowanemu wróciły czynności życiowe. Chwilę później przybył lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a po kilku minutach również karetka pogotowia. Mężczyznę przewieziono do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy, a funkcjonariusze powrócili do swoich obowiązków.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy kierownictwo PSG Bydgoszcz kładło szczególny nacisk na szkolenie funkcjonariuszy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeszkoleni zostali wszyscy funkcjonariusze z placówki. Nie trzeba tłumaczyć, dlaczego tak ważne jest, aby funkcjonariusze posiadali te umiejętności.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przyjemnie poczytać. Takich wiadomości więcej nam trzeba. Odkłamują wizerunek Polski namolnie wciskany nam przez większe media.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.