Facebook Google+ Twitter

Funkcjonariuszka ABW przesłuchana ws. śmierci Blidy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-12 19:38

Sejmowa Komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy przesłuchała w trybie tajnym funkcjonariuszkę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Przesłuchana pracownica wydziału operacyjnego ABW uczestniczyła w akcji zatrzymania Barbary Blidy w jej domu w Siemianowicach Śląskich. Przesłuchanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami ze względu na stan zdrowia świadka oraz konieczność zachowania pełnej anonimowości funkcjonariuszy operacyjnych.

Dotąd Komisja przesłuchała kilkoro funkcjonariuszy ABW jako świadków incognito, w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach Sądu Najwyższego. Przesłuchano także kilkunastu porkuratorów różnej rangi, którzy mieli do czynienia ze śledztwem dotyczącym okoliczności śmierci Barbary Blidy.
Katowicka prokuratura prowadząca wielowątkowe śledztwo w sprawie korupcji w handlu węglem planowała postawić Barbarze Blidzie zarzut pomocnictwa w korupcji.

Chodziło o pośrednictwo we wręczaniu łapówki szefowi jednej ze śląskich spółek węglowych. Do zatrzymania Barbary Blidy i postawienia jej zarzutów jednak nie doszło. W kwietniu 2007 roku podczas próby zatrzymania przez ABW Barbara Blida popełniła samobójstwo.

Sejmowa Komisja Śledcza powołana do zbadania tej sprawy ma wyjaśnić, czy czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy ABW i prokuraturę były zgodne z prawem i obowiązującymi procedurami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.